X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Jan Żaryn: porozumienie w obliczu wojny polsko-bolszewickiej było symboliczne

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 10:40
- Porozumienie elit w obliczu wojny polsko-bolszewickiej było zarówno symbolicznie, jak i taktyczne. Rząd Wincentego Witosa, człowieka centrum, miał symbolizować zgodę od lewicy po prawicę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jan Żaryn z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.
Prof. Jan Żaryn
Prof. Jan Żaryn Foto: PR24/AK

W sobotę obchodziliśmy wyjątkową, bo 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. To jedna z najważniejszych batalii świata, która zatrzymała pochód bolszewików na Europę. Czy Józef Piłsudski może dziś inspirować? Kto jest ojcem Polski Niepodległej?

Posłuchaj
15:17 PR24_MPLS 2020_08_16-10-11-16.mp3 Prof. Jan Żaryn o tym, czy Józef Piłsudski nadal nas inspiruje (Temat Dnia/Gość PR24)

Bitwa Warszawska 1200.JPG
Katarzyna Figura: Radzymin otacza bohaterów Bitwy Warszawskiej szczególną pamięcią

"Rewelacyjne decyzje Józefa Piłsudskiego"

Prof. Jan Żaryn z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego podkreślał jak istotne w walce z bolszewikami było zjednoczenie narodu.

- Ważnym elementem jednoczenia narodu w obliczu wojny polsko-bolszewickiej była również religijność i wzrastająca w Polsce pobożność - wskazywał.

Gość Polskiego Radia 24 zwracał także uwagę na to gesty konkretnych bohaterów Bitwy Warszawskiej. - Naczelnik Piłsudski podjął dwie rewelacyjne decyzje personalne - mówił.

- To mianowanie w lipcu 1920 na szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Tadeusza Rozwadowskiego, a na dowódca Frontu Północnego w czasie wojny polsko-bolszewickiej gen. Józefa Hallera - wyjaśniał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: prof. Jan Żaryn (Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J.Paderewskiego)

Data emisji: 16.08.2020

Godzina emisji: 10.11

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego: przyświeca nam potrzeba odmitologizowania postaci marszałka

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 15:15
- Będziemy pokazywali Józefa Piłsudskiego w formie, która będzie mniej spiżowym pomnikiem. To osoba, wokół której narosła mitologia tworzona przez obóz sanacyjny, a PRL zrobił z tego karykaturę. Przyświeca nam potrzeba odmitologizowania postaci Piłsudskiego i pokazania szczegółów tego, co uczynił, co mu przyświecało, skąd się brały jego wybory - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Supeł, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Wiesław Wysocki: wiele łączy rok 2020 z 1920

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 07:40
- Józef Piłsudski podkreślał, że pamięć o ważnych wydarzeniach nie powinna ograniczać się tylko do ich celebrowania. Przy okazji takich rocznic powinniśmy stawiać sobie nowe ambitne cele - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wiesław Wysocki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Postać niezwykła". Ewa Storożyńska o bohaterze Bitwy Warszawskiej ks. Skorupce

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 19:00
- Młody, charyzmatyczny, braterski, świetny organizator. Przeprowadził repatriacje Polaków z Rosji. Dlatego kuria nie chciała wysyłać go jako kapelana na front wojny - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Storożyńska, autorka książek historycznych i religijnych.
rozwiń zwiń