X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Opinie zamiast faktów". Dominika Ćosić o debacie PE ws. praworządności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 11:15
- Część europosłów liczy na to, że uda się wprowadzić zaostrzone przepisy dotyczące praworządności i na tej podstawie odebrać pieniądze Polsce, a środki przekierować w stronę innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
Siedziba Parlamentu Europejskiego
Siedziba Parlamentu EuropejskiegoFoto: Roman Yanushevsky/ Shutterstock

W Parlamencie Europejskim w Brukseli rozpoczęła się debata na temat stanu praworządności w Polsce.

Saryusz-Wolski_1200.jpg
"Celem jest osłabienie Polski i zmiana władzy". Saryusz-Wolski o debacie w PE o praworządności

Dyskusja związana jest z projektem raportu, nad którym europosłowie mają głosować w czwartek, a którego sprawozdawcą jest Juan Fernando Lopez Aguilar z frakcji socjaldemokratów.

Dominika Ćosić zwracała uwagę, że raport pojawił się w momencie, gdy UE finalizuje uzgadnianie wieloletnich ram finansowych UE oraz instrumentów pomocy w związku z pandemią. - Autor raportu o praworządności, Juan Fernando López Aguilar, były minister sprawiedliwości, europoseł, członek partii socjalistycznej, myśli o dobru swojego kraju, a to, że będzie to kosztem Polski, nie jest dla niego problemem. Gdyby doszło do tego, że raport będzie głosem Parlamentu Europejskiego, można spodziewać się przekierowania pieniędzy przeznaczonych dla Polski i Węgier, wtedy środki unijne popłyną np. do płatników netto, jak Hiszpania, Belgia, Luksemburg, a także Hiszpania - zaznaczyła korespondentka.

"Całkowite odwrócenie pojęć"

Jak dodała, raport zamiast faktów zawiera opinie. - Natomiast fakty przedstawiane przez przeciwników tego raportu są odbierane jako opinie. Doszło do całkowitego odwrócenie pojęć. Jednym z wielu przykładów jest kwestia rzekomych "stref wolnych od LGBT". Pamiętajmy, że to działacz tych środowisk jeździł od miejscowości do miejscowości, ustawiał tabliczkę i robił zdjęcia, które następnie  udostępniał. To także znalazło się w raporcie i obniżyło jego jakość, sprawiło, że trudno go traktować poważnie - podkreślała Dominika Ćosić.

Polska oddala się od wartości europejskich - powiedział europoseł Juan Fernando Lopez Aguilar podczas debaty w PE. Według niego powody, dla których w PE odbywa się debata na ten temat, są poważne; chodzi o inicjatywy ustawodawcze, które oznaczają poważne ryzyko naruszenia wartości europejskich.

Wskazał, że to kolejna debata i rezolucja na temat Polski w PE. Dodał, że UE nie może się zgodzić, by rezolucje te były systematycznie lekceważone przez jakiekolwiek państwo europejskie.

Czytaj również:

Zapraszamy do wysłuchania całości audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Dominika Ćosić

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 9.45

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik PiS: nie poddamy się dyktatowi, Polska stoi na straży europejskich wartości

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 08:21
-  Jeżeli hiszpański eurodeputowany upomina Polskę, to powinien sobie przypomnieć, jakie są pierwotne i prawdziwe wartości europejskie. Pod dyktatem lewicowych ideologii Europa sukcesywnie odrzucała tożsamość chrześcijańską - mówiła w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Anita Czerwińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biedroń uderza w prezydenta. Liziniewicz: taktyka ruchów LGBT napędza niechęć

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:00
- Przedstawicielom ideologii LGBT nie dzieje się w Polsce żadna krzywda. Taktyka ruchów LGBT napędza niechęć. Niechęć jest skutkiem, a nie przyczyną  - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz  ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Dariusz Grzędziński ("Wprost") i Jakub Pacan (tygodnik "Solidarność")
rozwiń zwiń