X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bogdan Pęk: LGBT to ideologia i tej ideologii Polska narzucić sobie dać nie może

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 11:31
- Potrzebna jest kontrofensywa. Trzeba zbudować międzynarodowe instytucje i takie programy edukacyjne, które pokażą młodemu pokoleniu, gdzie są różnice między doktryna a tolerancją, między prawem a dyktatem własnych rozwiązań narzucanych przez mniejszości - tak skomentował list otwarty ambasadorów i dyplomatów w zw. z LGBT w rozmowie z Polskim Radiem 24 Bogdan Pęk, b. senator PiS.
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: senat.gov.pl

"Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać" - oświadczyli w liście otwartym ambasadorowie i dyplomaci, w sumie 50 osób. Jednym z sygnatariuszy jest ambasador USA Georgette Mosbacher.

Cezary GMyz.jpg
List ambasadorów ws. LGBT. Gmyz: łamią w ten sposób konwencję wiedeńską"Pomimo odwołania tegorocznej Warszawskiej Parady Równości, która ze względu na uwarunkowania epidemiologiczne nie mogła odbyć się w przewidzianym terminie, chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. Chcemy także wyrazić uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski – w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gnieźnie, Katowicach, Kielcach, Koninie, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze" - czytamy w liście.

"W różnych samorządach usiłują nam narzucić ideologię LGBT"

O znaczeniu wystąpienia ambasadorów mówił w PR24 Bogdan Pęk, były senator PiS. Przypomniał polską, wielowiekową tradycję tolerancji. - Polska od zawsze była oaza tolerancji. Gdy w Europie płonęły stosy, gdy niszczono innowierców i wypędzono Żydów, to Rzeczpospolita Obojga Narodów była miejscem, gdzie wygnańcy znajdowali opiekę i normalność - powiedział b. senator PiS.

Gość PR24 oceniał i wyjaśniał, jak należy odczytywać stanowisko 50 sygnatariuszy listu ws. poszanowania praw środowisk LGBT w Polsce.

- To, co w tej chwili się dzieje na świecie, nie śniło się filozofom. To krucjata, wielka ofensywa neoliberałów, neomarksistów zmierzających do globalizacji - stwierdził Bogdan Pęk. - (...) Trzeba zdemoralizować społeczeństwa, rozwalić państwa narodowe, seksualizować dzieci - odrzucić stare wzorce ideowo-moralne. LGBT to ideologia i tej ideologii Polska narzucić sobie dać nie może - dodał.

Czytaj także: 


Michał Rachoń pytał gościa audycji "Temat Dnia" w PR24, jakie stanowisko obecnie powinien zająć polski rząd?

- Potrzebna jest kontrofensywa. Trzeba zbudować międzynarodowe instytucje i takie programy edukacyjne, które pokażą młodemu pokoleniu, gdzie są różnice między doktryna a tolerancją, między prawem a dyktatem własnych rozwiązań narzucanych przez mniejszości. Potrzebna jest antykrucjata, jasny program. Jakiś wiceminister powinien się tym zajmować i to koordynować. W różnych samorządach usiłują nam krok po kroku narzucić ideologię LGBT. Narzucają, atakują to, co święte, seksualizują nasze dzieci. Jeżeli tego nie będziemy w stanie wyjaśnić na forum europejskim i forum świata, to przegramy - przestrzegał gość PR24.

Posłuchaj

15:21 PEK.mp3 28.09.2020 Bogdan Pęk: LGBT to ideologia i tej ideologii Polska narzucić sobie dać nie może. (Temat Dnia / Gość PR24)

 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyMichał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk

Data emisji: 28.09.2020

Godzina emisji: 9.37

PR24/PAP/IAR/tb

Czytaj także

"Dobrze się skończyło". Marek Król o podpisaniu przez liderów Zjednoczonej Prawicy porozumienia koalicyjnego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 17:39
- Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości nie byliby w stanie przejść przez przedterminowe wybory z sukcesem, a mam na myśli przekroczenie progu 5 procent poparcia. Ani Porozumienie, ani Solidarna Polska takich szans nie miały i w takiej sytuacji obie partie musiały ustąpić - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potrzebujemy rządu, który będzie miał mocną legitymację". Politolog o porozumieniu Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 19:41
- Podpisanie porozumienia liderów Zjednoczonej Prawicy to jest dobra wiadomość. Nad Polską zbierają się bowiem coraz ciemniejsze chmury. Chodzi o sytuację związaną z pandemią, gospodarką czy nadchodzący sezon grypowy, sprawy międzynarodowe. Pilnie potrzebujemy rządu, który będzie miał mocną legitymację - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński.
rozwiń zwiń