X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Aktualne informacje o sytuacji na drogach. Wystartowało Polskie Radio Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 16:43
- Dostępna jest specjalna, bezpłatna aplikacja pod nazwą Polskie Radio Kierowców. Prosta, intuicyjna, ale zawiera funkcje, które pozwalają się z nami kontaktować. Można wysłać wiadomość o zdarzeniu drogowym, wypadku, innym zdarzeniu, a także przesłać zdjęcie. Te informacje publikowane są na stronie internetowej i w aplikacji - mówiła Edyta Późniak, dziennikarka Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

W piątek 16 października po raz pierwszy zabrzmiał sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne.

1200_Polskie_Radio_Kierowców.jpg
Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Wystartowało Polskie Radio Kierowców

W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne jest w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.

Edyta Poźniak zaznaczyła, że pomysł radia dla kierowców nie jest nowy. - Pierwsza audycja pojawiła się w Polskim radiu dokładnie 7 lutego 1974 r., czerpiemy z kilkudziesięcioletniej tradycji. Wtedy była to siedmiominutowa audycja, o tym, jak unikać wypadków - przypominała.

- Polskie Radio Kierowców to nowy projekt, rozszerzony do 24 godzin. W radiowej Jedynce istniało już radio kierowców w postaci dwóch minut informacji o utrudnieniach drogowych zawsze dwie minuty przed każdą godziną. Okazało się że od wielu lat tego czasu nie wystarczało. Stąd pomysł, by dać kierowcom możliwość informowania o wszystkich utrudnieniach czy innych ważnych informacjach. Szukaliśmy kanału współpracy pomiędzy dziennikarzami a kierowcami - tak powstał pomysł Polskiego Radia Kierowców - mówiła dziennikarka.

Posłuchaj
08:08 _PR24_AAC 2020_10_18-15-33-14 (1).mp3 18.10.2020 Edyta Poźniak (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Linki do pobrania aplikacji:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Edyta Poźniak 

Data emisji: 18.10.2020

Godzina emisji: 15.33

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie jesteśmy sami na drodze". Krzysztof Hołowczyc i Robert Kubica o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 06:10
- Polskie Radio Kierowców to program potrzebny i ważny - twierdzą wyścigowi i rajdowi kierowcy Robert Kubica i Krzysztof Hołowczyc. Obaj podkreślają edukacyjną rolę nowej anteny Polskiego Radia na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To bardzo potrzebna antena". Witold Kołodziejski o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 01:05
Polskie Radio uruchamia nową antenę. Polskie Radio Kierowców to nowatorski i jedyny w Polsce całodobowy program radiowy, który powstał w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach. - To bardzo potrzebna antena, bo pomimo rozwoju technologii, różnych serwisów, nawigacji satelitarnej, oczekujemy żywej informacji, komentarza o tym, co się dzieje na drogach - podkreśla przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla mnie będzie to radio pierwszej potrzeby". Joanna Lichocka o Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 09:40
Od dziś działa nowa całodobowa stacja Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców. Poseł PiS Joanna Lichocka powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że inicjatywa jest realizacją misji publicznej.
rozwiń zwiń