more_horiz

"To absolutna skrajność". Macierewicz o użyciu broni gładkolufowej przez policję 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 13:45
- Policja ma wiele innych możliwości do wykorzystania w czasie burd niż strzelanie do ludzi. Sprawę wydarzeń 11 listopada w Warszawie trzeba dogłębnie wyjaśnić - mówił w Polskim Radiu 24, były szef MON, Antoni Macierewicz. 
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W środę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Mimo że, zgodnie z zapowiedziami organizatorów miał być zmotoryzowany, wielu uczestników brało w nim udział pieszo. Podczas Marszu doszło do zamieszek, policja informowała m.in., że w stronę policjantów poleciały kamienie i race. KSP przekazywała, że "grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwo innych ludzi". Do działań ruszyły pododdziały zwarte, które użyły środków przymusu bezpośredniego: gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

"Przeprowadzić w Polsce pucz"

- Prawdą jest to, że to część całościowej struktury ostatnich wydarzeń w Polsce, które zaczęły się atakiem środowiska LGBT uruchomionym po ogłoszeniu orzeczenia TK w sprawie ochrony życia, po to, by przeprowadzić pucz w Polsce, atakować kościoły i niewinnych ludzi - powiedział gość PR24, wiceszef PiS.


podpalenie marsz niepodległości 1200.jpg
Rzucał racą w okna na Marszu Niepodległości. Zatrzymany pseudokibic chciał wyjechać z kraju

Jak dodał, wydarzenia ostatnich tygodni, mają aspekt międzynarodowy. - Prowokacje odbywają się z udziałem Antify. Doprowadzono do tego, że 11 listopada, duża część zmotoryzowanych, nie została wpuszczona, co zmieniło proporcje między dwoma strukturami. Antifa niewątpliwie brała w tym udział - podkreślił Antoni Macierewicz.

Zauważył, że trzeba wyjaśnić sprawę strzelania do ludzi, także do dziennikarzy. - Mamy jednak coraz więcej elementów obrazu wydarzeń 11 listopada. To wszystko dzieje się w specyficznej sytuacji gdy UE chce zmienić swój kształt polityczno-ideowy narzucając innym jednolitą strukturę prawną i ideową związaną z ideologią LGBT - dodał gość PR24.

"Broń gładkolufowa to skrajność"

Odnosząc się do działań policji 11 listopada, Antoni Macierewicz przypomniał, że brutalnie poszkodowany został fotoreporter "Tygodnika Solidarność", Tomasz Gutry, ale jak dodał, to nie jedyny poszkodowany podczas wydarzeń w Warszawie.

- To rzecz straszna, ale problem polegał nie tylko na dziennikarzach. Strzelano po prostu do ludzi i nie tylko w tym jednym miejscu, przy Empiku w Warszawie. Te sprawy muszą być do końca wyjaśnione bo strzelanie przez policję bronią gładkolufową to absolutna skrajność - zauważył były szef MON.


Posłuchaj
21:13 PR24_MPLS 2020_11_14-13-06-32.mp3 A. Macierewicz o wydarzeniach 11 listopada w Warszawie ("Temat dnia/Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz (wiceszef PiS, były szef MON)

Data emisji: 14.11.2020

Godzina: 13.06 

Zobacz także

Zobacz także