more_horiz

Beata Kempa o unijnym budżecie: grupie skąpców zależy na tym, żebyśmy się nie rozwijali

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 14:40
- Bogatsze państwa Unii, które możemy nazwać grupą skąpców, są zainteresowane tym, żebyśmy się nie rozwijali i byli nadal tanią siłą roboczą, a oni będą na tym korzystać. Dlatego chcą powiązać wypłacanie unijnych środków z praworządnością - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europosłanka PiS.
Beata Kempa
Beata KempaFoto: Polskie Radio 24

Posłuchaj
22:13 [PR24]PR24 (mp3) 22 listopad 2020 14_06_15.mp3 Beata Kempa o negocjacjach ws. budżetu UE (Temat dnia/Polskie Radio 24)

 

Polska i Węgry poinformowały, że nie mogą poprzeć unijnego budżetu na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy po pandemii z powodu dołączonych do nich przepisów uzależniających wypłatę funduszy od stanu praworządności. Rządy obu państw zapowiedziały, że są gotowe do użycia weta w tej sprawie.

Szczerski EN-1200.jpg
"Musi opierać się na traktatach". Krzysztof Szczerski o kompromisie ws. budżetu UE

- Kierunki wytyczone przez Niemcy są dla nas nie do zaakceptowania. Pod płaszczykiem praworządności UE chce, abyśmy przemycili do Polski wartości, których nie podzielamy - oceniła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europosłanka PiS.

- Bogatsze państwa Unii, które możemy nazwać grupą skąpców, są zainteresowane tym, żebyśmy się nie rozwijali i byli nadal tanią siłą roboczą, a oni będą na tym korzystać. Dlatego chcą powiązać wypłacanie unijnych środków z praworządnością - dodała. 

Więcej w całym nagraniu.

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Beata Kempa (PiS)

Data emisji: 22.11.2020 

Godzina: 14.06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem