X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mur pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią i Zachodnią". Ekspert o zagrożeniach Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 16:51
- Najbardziej niebezpieczne jest to, że Nord Stream 2 posłuży do dalszego przesyłu surowca. Powstanie swego rodzaju niewidzialny mur pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią i Zachodnią - ostrzegał na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Sawicki z BiznesAlert.pl.
Prace przy NS2
Prace przy NS2Foto: Shutterstock.com / Maximillian cabinet

Amerykanie przygotowują poszerzenie sankcji wobec projektu Nord Stream 2 w budżecie obronnym na 2021 rok. Dokument ten czeka na podpis prezydenta USA. Jeżeli nowe obostrzenia wejdą w życie, mogą uniemożliwić ukończenie budowy tego spornego gazociągu.


Gróbarczyk 663.jpg
Marek Gróbarczyk: Rosja przygotowuje się do dokończenia budowy Nord Stream 2

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że udział gazu rosyjskiego na niemieckim rynku wynosi ok. 40 proc. - Nie jest tak, że niemiecka gospodarka będzie zasilana tylko i wyłącznie gazem z Rosji. Niemcy nadal będą korzystać z gazu norweskiego i importować błękitne paliwo z USA. Najbardziej niebezpieczne nie jest to, że Niemcy w większym stopniu będą wykorzystywać gaz z Nord Streamu 2, ale to, że gazociąg posłuży do dalszego przesyłu surowca. Powstanie swego rodzaju niewidzialny mur pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią i Zachodnią, przy czym Zachód pozostanie bardziej zdywersyfikowany. Stąd nasze zabiegi o budowę systemu połączeń między krajami regionu. Ma nam to dać szansę na dywersyfikację jeszcze przed tym, jak Rosjanie zaczną pompować gaz do Nord Streamu 2  - powiedział Bartosz Sawicki. 

Dodał, że ws. pryncypiów energetycznych istnieje w Polsce ponadpartyjna zgoda. Jako przykład podał gazoport w Świnoujściu, którego budowę realizowało kilka ekip rządzących. Zauważył też, że istnieje zgoda dotycząca Baltic Pipe. 


Posłuchaj
25:11 PR24_AAC 2020_12_17-15-33-22.mp3 Bartosz Sawicki o bezpieczeństwie energetycznym Polski (Temat dnia/Gość PR24)

 

Sankcje wobec Nord Streamu 2 popierają politycy amerykańscy z obu stron sceny politycznej. Uważają, że należy zatrzymać ten projekt i poszerzenie obostrzeń przyniesie taki skutek.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Bartosz Sawicki (BiznesAlert.pl)
Data emisji: 17.12.2020
Godzina emisji: 15.33

PR24

Czytaj także

Wznowiono prace przy budowie Nord Streamu 2. Ostrzeżenie dla statków

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 16:40
Prace przy budowie gazociągu Nord Stream 2, który ma transportować surowiec z Rosji do Niemiec, zostały wznowione. "Statek Fortuna położy 2,6-kilometrowy odcinek gazociągu w należącej do Niemiec wyłącznej strefie ekonomicznej na głębokości mniejszej niż 30 metrów" - poinformowało w oświadczeniu konsorcjum Nord Stream 2.
rozwiń zwiń