Facebook blokuje posty IPN. Paweł Błażewicz: nie pierwszy raz

- Jest to tym bardziej niepokojące, że niespełna trzy tygodnie temu Facebook podobnie potraktował anglojęzyczną informację dotyczącą niemieckiego obozu pracy dla dzieci, który mieścił się w Łodzi. 21 stycznia zablokowano zagraniczną promocję filmu dotyczącego tego obozu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Błażewicz z Instytutu Pamięci Narodowej. 

2021-02-08, 15:00

Facebook blokuje posty IPN. Paweł Błażewicz: nie pierwszy raz

6 lutego Facebook ponownie zablokował posty IPN dotyczące niemieckich zbrodni na polskich dzieciach. 

Powiązany Artykuł

- 15 maja 1940 roku Heinrich Himmler wydał dokument "Kilka myśli o traktowaniu obcoplemieńców na Wschodzie". Chodziło o plany Niemców w kwestii germanizacji m.in. polskich dzieci. W rzeczywistości w wyniku tych planów przeprowadzono akcję, która objęła około 200 tysięcy polskich dzieci, z czego tylko 30 tysięcy wróciło po wojnie do Polski. Dokładnie w rocznicę wydania tego dokumentu, czyli 15 maja 2020 roku opublikowaliśmy na anglojęzycznym profilu facebookowym Instytutu Pamięci Narodowej post dotyczący tych zbrodniczych planów.      

Czytaj więcej:

W minioną sobotę ten post został zablokowany. Pracownik zajmujący się mediami społecznościowymi interweniował. Odpowiedzią portalu było zablokowanie całego anglojęzycznego profilu IPN. Opublikowaliśmy po polsku i po angielsku stosowny komunikat w tej sprawie.

REKLAMA


Posłuchaj

Paweł Błażewicz o cenzurze facebookowego profilu IPN ("Temat dnia/Gość PR 24") 7:47
+
Dodaj do playlisty

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

REKLAMA

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Paweł Błażewicz (IPN)

Data emisji: 08.02.2021

Godz. emisji: 14.22

REKLAMA

kmp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej