more_horiz

Budowa Nord Streamu 2. Jan Parys: Niemcy w ten sposób zasilają zbrojenia rosyjskie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 15:30
- Powstaje pytanie, czy nowy parlament USA zareaguje dostatecznie ostro, co zrobi, gdy Nord Stream będzie uruchomiony. Już jest bardzo blisko do jego ukończenia. Być może Ameryka okaże się bezradna wobec tej rosyjsko-niemieckiej współpracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.  
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

 - Myślę, że nowa administracja amerykańska, zwłaszcza sekretarz stanu stoi przed trudnym egzaminem. Z jednej strony zapowiedziano budowę dużego sojuszu wszystkich, którzy są chętni rywalizować z Chinami i w ramach tego sojuszu niektórzy obiecują Niemcom, czy Rosji odpuszczenie wszelkich kłopotliwych tematów takich jak Nord Stream 2 - podkreślił Jan Parys.

raubo1.jpg
"Gra wątkiem polityki historycznej". Raubo o wypowiedzi prezydenta Niemiec ws. Nord Streamu 2

Polityk wskazał, że z drugiej strony widzimy, że Rosja i Niemcy ten projekt chcą dokończyć i lekceważą protesty amerykańskie. - To jest dość trudne, ponieważ trzeba sobie zdać sprawę, że Nord Stream jest groźny, nie tylko jako środek ewentualnego szantażu (bo z takim można sobie poradzić, dostawy rosyjskie można zastąpić innymi) - ocenił.

Posłuchaj
14:36 _PR24_AAC 2021_02_15-14-33-01.mp3 Jan Parys o budowie NS 2 ("Temat dnia/Gość PR 24")

 

- Tu idzie raczej o to, że NS zasila po prostu rosyjski budżet i w ten sposób, kupując węglowodory od Rosji, Niemcy zasilają zbrojenia rosyjskie - podsumował gość audycji.

Czytaj także: 


  Więcej w nagraniu. 

  ***

  Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

  Prowadził: Antoni Trzmiel

  Gość: Jan Parys (były minister obrony narodowej)

  Data emisji: 15.02.2021

  Godz. emisji: 14.33

  kmp

  Zobacz także

  Zobacz także