more_horiz

"Stworzył z nas światowej klasy zespół". Jan Tomaszewski o Kazimierzu Górskim

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 21:02
- Kazimierz Górski pokazał całemu światu, że Polacy nie gęsi i swój futbol, i swoich futbolistów mają. Stworzył z nas światowej klasy zespół - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski. 
RFN, 1974. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Polacy w szatni - z lewej trener Kazimierz Górski, za nim bramkarz Jan Tomaszewski, drugi z prawej (w białym stroju) Kazimierz Deyna
RFN, 1974. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Polacy w szatni - z lewej trener Kazimierz Górski, za nim bramkarz Jan Tomaszewski, drugi z prawej (w białym stroju) Kazimierz Deyna Foto: PAP/CAF/Stanisław Jakubowski

2 marca 1921 urodził się Kazimierz Górski, najwybitniejszy polski trener. Z reprezentacją Polski zdobył złoty medal olimpijski w 1972 roku, zajął trzecie miejsce na mundialu w 1974, przywiózł srebro z igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 i pokonał wielką Anglię.


Posłuchaj
09:38 PR24_mp3 2021_03_02-20-06-14.mp3 Jan Tomaszewski o Kazimierzu Górskim (Temat dnia)

 

Zdaniem gościa PR24 był to "papież polskiej piłki". – Dlatego, że pokazał całemu światu, że Polacy nie gęsi i swój futbol, i swoich futbolistów mają - powiedział Jan Tomaszewski. 

Jak zaznaczył, trener cały czas zmieniał grę reprezentacji. - Twierdził - i nam to wpoił - że piłka nożna jest grą dla wszystkich i nigdy nie gra się tak dobrze, żeby nie można było grać lepiej - podkreślił.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

- Z nas, zawodników utalentowanych, ale bez sukcesów, stworzył światowej klasy zespół. Miałem nieprawdopodobny komfort. Mogę powiedzieć, że nie byłoby Jana Tomaszewskiego bez pana Kazimierza Górskiego - dodał były bramkarz.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny poświęcony selekcjonerowi, który w przepiękny sposób zapisał się w historii polskiego futbolu.

Więcej w nagraniu.

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Piotr Wąż
Gość: Jan Tomaszewski (były bramkarz reprezentacji Polski)
Data emisji: 02.03.2021
Godzina emisji: 20.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także