more_horiz

"Różnimy się tylko w sprawie aborcji". Paulina Hennig-Kloska o swoim przejściu do ugrupowania Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 16:15
Jesteśmy spójni ws. związków homoseksualnych, in vitro i uporządkowania relacji państwo-Kościół. Jedyna kwestia, w której mamy odmienne zdanie, to aborcja - powiedziała o nowym ugrupowaniu Szymona Hołowni Paulina Hennig-Kloska, która dołączyła do niego, przechodząc z Koalicji Obywatelskiej.
Paulina Hennig-Kloska
Paulina Hennig-Kloska Foto: PR24/AK

- Nie ma planów wspólnego pójścia do wyborów z PO, bo o tym nie rozmawiamy, to są wszystko wydarzenia medialne - powiedział piątkowemu "Super Expressowi" lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia. W ostatnich tygodniach do partii Hołowni dołączyły byłe parlamentarzystki klubu KO - była minister w rządzie Donalda Tuska - Joanna Mucha oraz Paulina Hennig-Kloska, które razem z byłą poseł Lewicy Hanną Gill-Piątek utworzyły koło poselskie Polska 2050.

PO forum 1200.jpg
Ogórek: Platforma uznała, że trzeba się z Hołownią dogadać i taki scenariusz jest realizowany

Paulina Hennig-Kloska została zapytana o transfer do ugrupowania Szymona Hołowni. Odpowiedziała, że tego kierunku oczekiwało wielu jej wyborców. - Wielu moich wyborców pchało mnie w kierunku Polski 2050 i cieszy się z tej zmiany. Zmiana barw politycznych nie wiąże się absolutnie ze zmianą moich poglądów czy wartości - zaznaczyła.

Poseł podkreśliła także, że w nowym ugrupowaniu ludzi różni tylko podejście do kwestii związanej z aborcją. Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 jest to odwzorowanie sytuacji w całym społeczeństwie. - Jesteśmy spójni ws. związków homoseksualnych, in vitro i uporządkowania relacji państwo-Kościół. Jedyna kwestia, w której mamy odmienne zdanie to aborcja. Spójrzmy na to, jak w tej sprawie głosują kluby obecne w Sejmie. PiS zawsze jest podzielone i głosuje różnie. Posłowie KO także różnią się w tej sprawie. Wszyscy Polacy mają różne zdanie. Zarówno politycy, jak i wyborcy - powiedziała.

Czytaj także:

Polityk odpowiedziała także na pytanie o kwestię swojego poglądu dotyczącego 500+. Zaznaczyła, że pomimo różnicy w rozumieniu konieczności pomocy najsłabszym, Polska 2050 nie chce likwidować tego programu. - To, że 500+ ma zostać, już w Nowoczesnej ustaliliśmy. Zdania nie zmieniam. Pomoc społeczna powinna jednak wspierać przede wszystkim słabe i wykluczone jednostki. Moje zdanie jest w tym zakresie bardzo zbieżne ze zdaniem Szymona Hołowni. Mimo wszystko nie ma planów modyfikacji 500+ - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:37 PR24_mp3 2021_03_05-15-34-11.mp3 Paulina Hennig-Kloska o "Polsce 2050" ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050)
Data emisji: 05.03.2021
Godzina emisji: 15:34

dz

Zobacz także

Zobacz także