X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ideowy szpagat". Politolog o przejściu poseł Pawłowskiej z Lewicy do Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 21:55
- Jeszcze niedawno Monika Pawłowska występowała w koszulce "żądamy legalnej aborcji". Była na lewicy postacią dość egzotyczną. 1 marca, podczas obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, wysłała dyrektora swojego biura poselskiego do złożenia kwiatów pod jednym z pomników poświęconych  Żołnierzom Niezłomnym - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog z UKSW dr Bartosz Rydliński. 
Dr Bartosz Rydliński
Dr Bartosz Rydliński Foto: PR24

Wiceszefowa klubu Lewicy Monika Pawłowska poinformowała w niedzielę wieczorem, że przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina. "Dzisiaj zaczynamy iść inną drogą, ale mam nadzieję, że wciąż w przyjaźni będziemy pracować na rzecz lepszej Polski dla każdej i każdego" - napisała na Twitterze. Podkreśliła, że nie wstępuje do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłanką niezrzeszoną.


Maciej Gdula 1200.JPG
"Miller częściej podstawiał nam nogę, niż podawał rękę". Gdula o odejściach z Lewicy

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 transfer Pawłowskiej można przyrównać do przejścia posła Zbigniewa Gryglasa z Nowoczesnej do Porozumienia. - Można powiedzieć, że Porozumienie posiada dużą siłę absorpcji. Ten transfer jest  o tyle zastanawiające, że jeszcze do niedawna poseł Pawłowska występowała w koszulce "żądamy legalnej aborcji". Była na lewicy postacią dość egzotyczną. 1 marca, podczas obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, wysłała dyrektora swojego biura poselskiego do złożenia kwiatów pod jednym z pomników poświęconych Żołnierzom Niezłomnym. Tymczasem Lewica bardziej wskazuje na ich zbrodnie niż na heroiczną postawę. Pawłowska zapowiedziała nawet, że pozwie młodzieżówkę SLD do sądu, wykonała ideowy szpagat - powiedział dr Bartosz Rydliński.

Posłuchaj
24:58 PR24_mp3 2021_03_22-20-33-03.mp3 Dr Bartosz Rydliński gościem Piotra Węża (Temar dnia/Gość PR24)

 

Politolog tłumaczył, że kluczem do zrozumienia tego transferu jest miasto Chełm rządzone przez prezydenta wywodzącego się z Porozumienia Jarosława Gowina. - Pani poseł jest z tego okręgu wyborczego. Kiedyś jednak zrozumie, że popełniła duży błąd. Zasila partię, która nie ma szans samodzielnego przekroczenia progu wyborczego - stwierdził Rydliński. Zauważył również, że jest to druga poseł z poręki Wiosny, która opuszcza Lewicę.     

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Piotr Wąż 
Gość: dr Bartosz Rydliński (UKSW) 
Data emisji: 22.03.2021
Godzina: 20.36

PR24/tj

Czytaj także

"Cieszy przejście na jasną stronę mocy". Marcin Porzucek o transferze z Lewicy do Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 19:23
- Generalnie nie jestem zwolennikiem transferów politycznych, szczególnie tak egzotycznych. Rozumiem jednak, że poszczególni posłowie są coraz bardziej zniechęceni tym, że tak naprawdę niewiele mogą zdziałać, trwając w opozycji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Marcin Porzucek.
rozwiń zwiń