X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Postać księcia Filipa. "Był bardzo dobrym wzorcem dla swoich dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:04
- Książę Filip należy do generacji, która miała bardzo silne poczucie publicznego obowiązku. Podobnie jest z jego dziećmi. Książę Karol, co by o nim nie mówić, jest patronem ponad 400 organizacji charytatywnych, to samo księżniczka Anna. Był bardzo dobrym wzorcem dla swoich dzieci - powiedziała o księciu Filipie Elżbieta Królikowska-Avis, wieloletnia korespondentka mediów z Wielkiej Brytanii.
Książę Filip
Książę FilipFoto: PAP/EPA/JOHN STILLWELL

"Jego Książęca Mość, książę Edynburga odszedł dziś rano w spokoju w zamku Windsor. Łączymy się w bólu i żałobie z każdym na całym świecie" - czytamy we wpisie na facebookowym profilu rodziny królewskiej. Książe niedawno wrócił ze szpitala. Miał 99 lat.

pap filip elżbieta 1200.jpg
"Książę był symbolem brytyjskiej Korony". Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinie królewskiej

"Ciężko pracujący człowiek"

Elżbieta Królikowska-Avis przybliżyła w Polskim Radiu 24 postać księcia Filipa. - Książę Filip na pewno nie był człowiekiem niezadowolonym z życia. Przypomnijmy sobie jego trudne losy we własnej rodzinie. Miał w sobie krew grecką, duńską i niemiecką. Kiedy ostatni król Grecji został wydalony z kraju, jego rodzina błąkała się po Europie. Jego rodzice rozeszli się, matka trafiła do szpitala psychiatrycznego. Dopiero po ślubie z królową Elżbietą znalazł swój dom - powiedziała.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczyła, że książę bardzo ciężko pracował i był przykładem dla innych. - Media brytyjskie chętniej pokazywały go jako księcia gaf. On przez prawie 74 lata był nie tylko księciem małżonkiem, ale towarzyszył królowej w jej działaniach, które są bardzo rozległe. Książę Filip towarzyszył jej w więcej niż połowie jej obowiązków. To ciężko pracujący człowiek - powiedziała. 

- Książę Filip należy do generacji, która miała bardzo silne poczucie publicznego obowiązku. Podobnie jest z jego dziećmi. Książę Karol, co by o nim nie mówić, jest patronem ponad 400 organizacji charytatywnych, to samo księżniczka Anna. Był bardzo dobrym wzorcem dla swoich dzieci - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
12:14 PR24_mp3 2021_04_09-20-17-09.mp3 Elżbieta Królikowska-Avis o księciu Filipie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: Elżbieta Królikowska-Avis (wieloletnia korespondentka mediów z Wielkiej Brytanii)

Data emisji: 09.04.2021

Godzina: 20:06

dz

Czytaj także

Na co chorował książę Filip? Jeszcze w marcu przeszedł poważną operację

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:59
W piątek po południu Pałac Buckingham poinformował o śmierci męża królowej Elżbiety II. Książę Filip w połowie lutego trafił do szpitala z powodu złego samopoczucia, ale oficjalne komunikaty zapewniały o jego dobrym stanie zdrowia. W marcu musiał jednak przejść operację z powodu choroby, na którą nie był wcześniej hospitalizowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzisiaj płaczemy razem z królową". Światowi przywódcy żegnają księcia Filipa

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 20:08
Pałac Buckingham poinformował w piątek o śmierci księcia Filipa, męża Elżbiety II i księcia Edynburga. Do Pałacu Buckingham płyną kondolencje od szefów państw całego świata. "Uosabiał pokolenie, jakiego już nie będzie" - oświadczył premier Australii Scott Morrison. "Dziedzictwo księcia Filipa będzie żyło nie tylko dzięki jego rodzinie, ale we wszystkich przedsięwzięciach charytatywnych, które ukształtował" - napisał prezydent USA Joe Biden.
rozwiń zwiń

Czytaj także

99 uderzeń dzwonów w Opactwie Westminsterskim. Wielka Brytania w żałobie po śmierci księcia Filipa

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 20:41
 99 uderzeniami dzwonów w Opactwie Westminsterskim, upamiętniającymi każdy rok jego życia, oddano w piątek po południu hołd zmarłemu kilka godzin wcześniej księciu Filipowi, małżonkowi królowej Elżbiety II. Natomiast w sobotę w południe pamięć księcia zostanie uczczona serią salutów armatnich w Londynie, Edynburgu, Cardiff, Belfaście, w bazach Royal Navy, na okrętach na morzu oraz w Gibraltarze.
rozwiń zwiń