X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spór wokół kadencji RPO. Jałowiczor: Bodnar nie może pełnić funkcji dożywotnio

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 14:15
- U fundamentów problemu z Adamem Bodnarem stoi polaryzacja oraz różnice większościowe w Sejmie i w Senacie - mówił w Polskim Radiu 24 red. Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". 
Jakub Jałowiczor
Jakub Jałowiczor Foto: PR24

Gość PR24 odniósł się do sytuacji wokół wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. - Pewien kierunek jest zarysowany, wiemy bowiem, iż mamy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który mówi o tym, że niekonstytucyjne jest dalsze pełnienie funkcji RPO przez Adama Bodnara i wiemy, iż on sam tego wyroku nie uznaje - mówił gość PR24.


bodnar 1200 forum.jpg
"Kompromitacja praworządności". Szczerski o działaniach Bodnara ws. zakupu Polska Press przez PKN Orlen

Dodał, że powyższa deklaracja Adama Bodnara świadczy o tym, że działalność swoją będzie prowadzić dalej. - Wyrok wchodzi w życie za trzy miesiące, ale pozostaje problem z zapętleniem czasowym oraz z tym, jak traktować jego decyzje, które podejmował on już w czasie, gdy jego kadencja się zakończyła - zauważył publicysta.

"Sprawę trzeba rozwiązać"

Podkreślił, że Adam Bodnar nie może pełnić funkcji dożywotnio tylko dlatego, że pomiędzy PiS a PO nie ma porozumienia co do kandydata. - Sprawę trzeba jakoś rozwiązać. Najlepiej było wybrać nowego Rzecznika przed zakończeniem kadencji tego poprzedniego, niestety tak się nie stało - mówił Jakub Jałowiczor.

Parlament już trzykrotnie próbował wybrać następcę Adama Bodnara, którego kadencja upłynęła na początku września ubiegłego roku. Dwukrotnie jedyną kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, która była wspólną kandydatką KO, Lewicy i Polski 2050 Szymona Hołowni, nie uzyskała jednak poparcia Sejmu. Za trzecim razem Sejm wybrał na RPO kandydata PiS, wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, jednak Senat nie wyraził na tę kandydaturę zgody.

Posłuchaj
22:23 PR24_mp3 2021_04_16-13-33-54.mp3 J. Jałowiczor o sytuacji wokół RPO ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 16.04.2021

Godzina: 13:33 

Czytaj także

"Być może trzeba będzie zmienić ustawę". Marta Kubiak o sytuacji wokół wyboru RPO

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 09:00
- W sytuacji, gdy nie uda się wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, być może trzeba będzie zmienić ustawę o RPO - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem audycji był też Artur Dziambor z Konfederacji.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Większość sejmowa powinna przystąpić do rozmów". Kleina o wyborze nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 09:00
- Powinniśmy rozmawiać w sprawie kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich, ale tu z inicjatywą powinien wyjść PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Kleina, senator PO. Gościem audycji był też Marcin Gwóźdź z PiS.
rozwiń zwiń