X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Pietrzak o uchyleniu wyroku wobec Krzysztofa Wyszkowskiego: te 16 lat to hańba dla sądów

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 15:16
- Jest to śmieszne z punktu widzenia szydercy, ale tragiczne z punktu widzenia wymiaru sprawiedliwości, że 16 lat musiał Krzysztof Wyszkowski czekać na to, by sąd potwierdził fakt, absolutnie sprawdzony przez wiele instytucji i naukowców, że "Bolek" był "Bolkiem" - powiedział Jan Pietrzak, satyryk i publicysta.
Audio
  • Jan Pietrzak o o uchyleniu wyroku wobec Krzysztofa Wyszkowskiego ("temat dnia/Gość PR24")
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego uchyliła w środę wyrok z 2011 r., w którym nakazano byłemu opozycjoniście z czasów PRL Krzysztofowi Wyszkowskiemu przeproszenie Lecha Wałęsy za nazwanie go tajnym współpracownikiem SB. - Haniebna przeszłość odchodzi na swoje miejsce - skomentował to Wyszkowski.

zbitka 1200.jpg
Krzysztof Wyszkowski nie musi przepraszać Lecha Wałęsy. Jest decyzja Sądu Najwyższego

Tym samym Sąd Najwyższy uwzględnił skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego w tej sprawie. Oznacza to, że Wyszkowski nie musi przepraszać Wałęsy za słowa o agenturalnej przeszłości byłego prezydenta.

Posłuchaj
20:33 PR24_mp3 2021_04_22-13-36-42.mp3 Jan Pietrzak o uchyleniu wyroku wobec Krzysztofa Wyszkowskiego ("temat dnia/Gość PR24")

- Jest to śmieszne z punktu widzenia szydercy, ale tragiczne z punktu widzenia wymiaru sprawiedliwości, że 16 lat musiał Krzysztof Wyszkowski czekać na to, by sąd potwierdził fakt, absolutnie sprawdzony przez wiele instytucji i naukowców, że "Bolek" był "Bolkiem". 16 lat to hańba dla sądów - ocenił Jan Pietrzak.

Podkreślił, że "Krzysztof Wyszkowski, wspaniały człowiek, wielki i wybitny opozycjonista, który ma w swoim życiorysie wspaniałe epizody w dążeniu do wolnej Polski, musiał 16 lat czekać na niezwykle prosty werdykt sądu, że pan Wałęsa jest »Bolkiem«".

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Pietrzak, satyryk i publicysta
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 13.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Wyszkowski: Mazowiecki nie był antykomunistą, był człowiekiem tamtej strony

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 15:00
- Tadeusz Mazowiecki ściśle współpracował z Wojciechem Jaruzelskim. Z resztą z woli Jaruzelskiego został premierem, z woli Jaruzelskiego i Kiszczaka. Był z pewnością człowiekiem drugiej strony, to znaczy absolutnie nie był antykomunistą, był człowiekiem związanym z budową systemu sowietyzacji Polski - mówił w Polskim Radiu 24 działacz antykomunistyczny Krzysztof Wyszkowski.
rozwiń zwiń