X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Relacje na linii Warszawa-Moskwa. Politolog: dla Rosji jesteśmy niebezpieczni

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 16:50
- Sytuacja nasza nie jest łatwa ze względu na to, że Rosja traktuje Polskę jako kraj, który jest wyjątkowo niebezpieczny dla Rosji, przede wszystkim poprzez poparcie polityki Stanów Zjednoczonych, systematyczne poparcie sankcji, jakie UE czy USA wprowadzają wobec Rosji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Wiktor Ross, politolog.
Moskwa
MoskwaFoto: pixaby/public domain

Małgorzata Gosiewska do końca tygodnia przebywa z wizytą na Ukrainie. W środę 21 kwietnia polska delegacja wspólnie z litewskimi i ukraińskimi parlamentarzystami odwiedziła posterunek ukraińskiej armii w miejscowości Szyrokyne. 

Talaga24.jpg
Talaga o sytuacji w Donbasie: groźba wojny również jest świetnym argumentem politycznym

- Ta konsekwentna postawa Polski, wspólnie z państwami bałtyckimi, stanowi dla Rosji nie tyle realne, polityczne czy tym bardziej wojskowe zagrożenie, ile wskazuje na to, że Rosja nie może po prostu w tej strefie, którą chciała uważać za buforową, czyli państwa środkowoeuropejskie, te, które przedtem były w ramach Układu Warszawskiego całkowicie uzależnione od woli Kremla, w tej chwili akurat stanowią one pewnego rodzaju zaporę, która utrudnia Rosji prowadzenie polityki rozbijania jedności transatlantyckiej, wbijania klina pomiędzy ważne państwa UE, jak Niemcy czy Francja, a Stany Zjednoczone - przypomniał dr Wiktor Ross.

Jak dodał dr Ross, USA muszą się liczyć mimo wszystko ze stanowiskiem Polski, jako tym krajem, który jest jednak państwem z dużym potencjałem. - Nie można pozwolić na to, by całkowicie lekceważyć stanowisko Polski, która jest wobec Rosji bardzo silnie krytyczna i bezkompromisowa - podkreślił.


Posłuchaj
24:26 PR24_mp3 2021_04_22-15-33-17.mp3 Dr Wiktor Ross o działaniach Rosji wobec byłych państw ZSRR ("Temat dnia/Gość PR24")

 

- Nie chcemy wchodzić w takie relacje, jak czynią to Niemcy w kwestii Nord Stream 2. Z jednej strony nakładamy na Rosję sankcje, mówimy bardzo krytycznie o jej polityce w stosunku do byłych państw ZSRR, jak Ukraina, a z drugiej strony robimy z nimi interesy i uważamy, że mają one charakter czysto biznesowy i nie dotyczą kwestii politycznej. W tym sensie krytyka wobec Polski ze strony Rosji jest systematyczna i korzysta z każdej okazji, by gdzieś Polsce dokuczyć, w sensie propagandowym, wizerunkowym - podsumował politolog.                 

Więcej w nagraniu.
***

Audycja "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gośćdr Wiktor Ross (politolog)

Data emisji: 22.04.2021

Godz. emisji: 15.33

kmp

Czytaj także

Dr Szymon Kardaś: Rosjanie bardzo chcieliby odzyskać Ukrainę dla swoich wpływów gospodarczych i politycznych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:26
- Nie ulega wątpliwości, że Rosjanie chcieliby kilka strategicznych celów osiągnąć. Jednym z fundamentalnych jest niewątpliwie utrzymanie wpływów politycznych i gospodarczych w przestrzeni poradzieckiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Paruch: Putin chce przetestować kluczowe państwa Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 16:11
- Mamy ożywioną sytuację w Europie Środkowej, w którą zaangażowała się stosunkowo mocno Turcja. Wizyta prezydenta Ukrainy w Ankarze przyniosła spodziewany przez Ukraińców efekt. To także koordynacja w trójkącie lubelskim: Polska-Ukraina-Litwa, który niedawno został rozpoczęty - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
rozwiń zwiń