X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To niedojrzałość polityczna". Karczewski o reakcjach opozycji na cyberataki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 15:43
- Trzeba do tego podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Tej odpowiedzialności i powagi brakuje niektórym politykom opozycji. Kpią sobie z tego i żartują. Takie niepoważne podejście jest absolutnie nie na miejscu i świadczy o niedojrzałości politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski. 
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: PR24

W środę odbyło się tajne posiedzenie Sejmu. Zwołano je na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Została przedstawiona informacja w sprawie działań cybernetycznych wymierzonych w Rzeczpospolitą Polską. Sprawa jest pokłosiem ataku hakerskiego m.in. na prywatną skrzynkę pocztową szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. 

Paweł Mucha 1200 pap.jpg
Paweł Mucha: ws. cyberataków polska klasa polityczna powinna działać solidarnie

- Ten cyberatak to sytuacja bardzo niebezpieczna. Mamy informację, że moje konta również mogą być czy są zagrożone; dlatego je blokujemy - zgodnie z instrukcją, jaką otrzymałem od służb - powiedział Stanisław Karczewski.

Posłuchaj
22:29 PR24_mp3 2021_06_19-15-06-05.mp3 Stanisław Karczewski o cyberatakach (Temat dnia)

Jak zaznaczył, "sytuacja jest absolutnie poważna, groźna". - Trzeba do tego podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Tej odpowiedzialności i powagi brakuje niektórym politykom opozycji. Kpią sobie z tego i żartują - stwierdził. 

- Bo przecież wojna hybrydowa czy cyberataki to bardzo poważne zagrożenia. Nie dla pana Borysa Budki albo dla mnie, tylko dla Polski - dodał senator. 

Podkreślił również, że "musimy patrzeć na to przez pryzmat kraju, przez pryzmat odpowiedzialności za Polaków, za Polskę, za przyszłość Polski". - Takie niepoważne podejście jest absolutnie nie na miejscu i świadczy o niedojrzałości politycznej - powiedział Stanisław Karczewski. 

Więcej w nagraniu.

 ***

Audycja: "Temat dnia"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)
Data emisji: 19.06.2021
Godzina emisji: 15.06

bartos

Czytaj także

Rosyjskie specsłużby w cyberprzestrzeni. "Działania nie mają charakteru jednowektorowego"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 21:01
- Nie powinno dziwić, że Rosja może w ten sposób postępować i prowadzić taką grę, jak choćby destabilizacja sytuacji w danym kraju poprzez rozesłanie blisko 700 maili do szkół - powiedział Wojciech Pokora, dziennikarz Radia Lublin i jeden ze współautorów portalu stopfake.org.
rozwiń zwiń