X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Donald Tusk p.o. szefa PO. Prof. Kleiber: narzekać mogą i Borys Budka i Rafał Trzaskowski

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 20:20
- Rafał Trzaskowski z jednej strony będzie demonstrował lojalność wobec Donalda Tuska, a z drugiej będzie tworzył ruch, który miałby przyciągać młodych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, od 2020 r. przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO.
Borys Budka, Donald Tusk i Rafał Trzaskowski
Borys Budka, Donald Tusk i Rafał TrzaskowskiFoto: PR/MR, Grand Warszawski/shutterstock, Twitter.com/Trzaskowski2020

Gość PR24 mówił o bieżącej sytuacji politycznej, kongresie statutowo-wyborczym PiS oraz o powrocie Donalda Tuska do polityki krajowej, który został p.o. szefa PO. - Część społeczeństwa za wygranego uważa dziś Jarosława Kaczyńskiego, a część Donalda Tuska. Każdy z nich ma swoje poparcie wśród swoich zwolenników - powiedział gość PR24.

Dodał, że zasadnicza zmiana zaszła w PO z uwagi na fakt rezygnacji z funkcji przewodniczącego PO Borysa Budki na rzecz objęcia jej przez Donalda Tuska.


1200_Kaczyński_TT.jpg
Jarosław Kaczyński ponownie wybrany prezesem partii. "Po raz ostatni staję na czele PiS"

Jak zachowa się Trzaskowski?

- Drugą osobą obok Borysa Budki, która może dziś narzekać jest Rafał Trzaskowski, który miał aspiracje na powyższe stanowisko, pytanie jak on się teraz zachowa, czy będzie lojalny czy zbuduje ruch alternatywny - mówił prof. Michał Kleiber.

Zauważył, że zmiana w PO burzy dotychczasowy ład i politykom jest trudno pogodzić się z roszadami personalnymi. - Znając ambicje Rafała Trzaskowskiego i jego sukcesy widać, że na długi okres jego przewodzenia PO odłożyło się w czasie. Teraz może być albo lojalny wobec Donalda Tuska, albo budować coś swojego. Te dwa scenariusze możne jednak spokojnie połączyć - mówił gość PR24.


Posłuchaj
22:02 _PR24_AAC 2021_07_03-19-06-44.mp3 Prof. M. Kleiber o sytuacji w PO ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: prof. Michał Kleiber (od 2020 r. przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO)

Data emisji: 03.07.2021

Godzina: 19:06

Czytaj także

"Nasi wyborcy oczekują porozumienia". Gabriela Lenartowicz o Radzie Krajowej PO

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 08:47
- W sobotę będziemy mieli do czynienia z odpowiedzialną decyzją za Platformę Obywatelską tej trójki. Mamy ogromne wyzwania przed Polską i światem, musimy znaleźć na nie receptę - mówiła o rozmowach Donalda Tuska, Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego Gabriela Lenartowicz, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wróciłem na sto procent". Donald Tusk na Radzie Krajowej PO

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 10:20
- Wróciłem dlatego, że stanowicie zespół naprawdę niezwykłych ludzi. Tu mogę pracować z ludźmi, którzy naprawdę chcą zrobić coś dobrego, zupełnie nie patrząc na swoje interesy - mówił Donald Tusk podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, zwracając się do polityków partii.
rozwiń zwiń