more_horiz

"Wątek rozrachunkowy był istotny". Reginia-Zacharski o wystąpieniu prezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 21:30
- Jeżeli PiS nie zdoła wyjść z gorsetu partii władzy i tego co zostało określone jako syndrom tłustych kotów, to szanse na wygraną w kolejnych wyborach będą topnieć - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: twitter.com/pisorgpl

Gość PR24 skomentował bieżącą sytuację polityczną i wybór Jarosława Kaczyńskiego na kolejną kadencję w roli prezesa PiS. Decyzję poparła zdecydowana większość delegatów na kongres PiS. 1245 osób zagłosowało za, 18 było przeciw, a 5 wstrzymało się. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu nie wykluczył, że ustąpi wcześniej, jeśli nie będzie mógł już dalej pełnić swojej funkcji.


1200_Kaczyński_TT.jpg
Jarosław Kaczyński ponownie wybrany prezesem partii. "Po raz ostatni staję na czele PiS"

Zdaniem gościa PR24 wyniki głosowania świadczą o skali i wielkości samego Jarosława Kaczyńskiego. - Dobrze, że pojawiły się jednak głosy przeciwne ponieważ paradoksalnie taka absolutna większość sprawiałaby nienajlepsze wrażenie. Wynik był spodziewany, ale istotna byłą skala tego wyniku - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski.

"Wątek rozrachunkowy"

Odnosząc się do zawartości wypowiedzi prezesa PiS co do przyszłości i działań partii, powiedział że mocno wybrzmiał element "tłustych kotów". - Wątek rozrachunkowy był istotny, było trochę słodko-gorzko, na pewno Jarosław Kaczyński wskazywał na przyczyny niedociągnięć i porażek - podkreślił.

Jak zauważył, wskazanie źródeł tych porażek było zauważalne. - Jeżeli mankamenty nie zostaną usunięte, to prezes PiS wskazał na możliwą porażkę partii i przegraną w kolejnych wyborach. To wysoko i brutalnie postawiona poprzeczka i tu pytanie, czy taki program sanacji PiS uda się zrealizować - powiedział profesor.


Posłuchaj
25:07 _PR24_AAC 2021_07_03-20-33-24.mp3 Prof. J. Reginia-Zacharski o wystąpieniu J. Kaczyńskiego ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki)

Data emisji: 03.07.2021

Godzina: 20:33 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem