X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Postawił na odmrożenie wojny polsko-polskiej". Bogdan Pęk o powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 10:47
- Z jego pierwszych wystąpień wynika jasno, że przede wszystkim postawił na odmrożenie wojny polsko-polskiej; niepotrzebny żaden program, wystarczy doprowadzić do takiej polaryzacji, że będą tylko dwa obozy - kto "za", a kto "przeciw" - i nie będzie ważne, co wewnątrz - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk (PiS). 
Donald Tusk
Donald Tusk Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W sobotę odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, podczas którego dokonano zmian w zarządzie partii. Z funkcji wiceszefów zrezygnowali Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Na ich miejsce zostali wybrani - Borys Budka, który wcześniej złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego ugrupowania, oraz Donald Tusk.

Czytaj także:
tusk 1200 pap.jpg
Marta Kubiak: powrót Donalda Tuska nie zmieni nic, będą jedynie jeszcze większe ataki na rząd PiS

Jako najstarszy wiekiem zadania przewodniczącego wykonuje obecnie były premier. Rzecznik PO wskazał, że Donald Tusk będzie mógł pełnić funkcję szefa partii do stycznia 2024 roku, czyli do końca kadencji dotychczasowego przewodniczącego.

W ocenie Bogdana Pęka, "z pierwszych wystąpień wynika jasno, że Donald Tusk przede wszystkim postawił na odmrożenie wojny polsko-polskiej". -Polaryzacja, gra na emocjach; niepotrzebny żaden program, wystarczy doprowadzić do takiej emocjonalnej polaryzacji, że będą tylko dwa obozy,  kto "za", a kto "przeciw", i nie będzie ważne, co wewnątrz - komentował polityk. - A wewnątrz pojawiają się bardzo nieciekawe historie - dodał. 

Czytaj także: 

Posłuchaj
15:52 _PR24_AAC 2021_07_05-09-43-42.mp3 Bogdan Pęk o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki ("Temat dnia/Gość PR24")

Niespełnione obietnice

Polityk przypomniał, iż Donald Tusk "obiecywał, że nie odejdzie z funkcji premiera". - W najgorszej sytuacji dla Platformy Obywatelskiej, gdy wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że partia przegra następne wybory, uciekł do Brukseli - zauważył. Zdaniem gościa PR24, "nie była to jedynie decyzja polityczna, ale i ekonomiczna". 

Czytaj także:
1200_Buda_Tusk_PAP.jpg
"Myślę, że to się skończy konfliktem opozycji". Waldemar Buda o powrocie Donalda Tuska

- Obiecał, że nie podniesie wieku emerytalnego - podniósł - wskazał Bogdan Pęk. - Wszystko, czego się dotknie, wcale nie zamienia się w złoto; to taka szczególna odmiana Midasa - ironizował rozmówca. - Okradanie Polski nigdy nie było tak skutecznie, jak za rządów Donalda Tuska. Mafie VAT-owskie, mafie paliwowe, Amber Gold, prywatyzacja, reprywatyzacja, podwojenie zadłużenia - wypominał gość PR24. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk, PiS

Data emisji: 05.07.2021

Godzina emisji: 9.43

jbt

Czytaj także

Poncyljusz: wracamy do sytuacji, w której na scenie politycznej mamy dwóch gigantów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 16:09
- Mamy do czynienia z powrotem polityka, którego z pewnością wszyscy będą uważnie słuchać. Dziś wracamy w Polsce do sytuacji, w której na scenie politycznej mamy dwóch gigantów, Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański: Tusk będzie miał problemy przede wszystkim ze swoją formacją i z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 18:11
- W najbliższym czasie Donald Tusk skoncentruje się na walce o uzyskanie wpływów w Platformie Obywatelskiej. Jego drugim celem będzie tworzenie jednolitego bloku opozycyjnego. Ten blok rysuje się na razie bardzo słabo i Tusk doskonale o tym wie - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń