X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marta Kubiak: powrót Donalda Tuska nie zmieni nic, będą jedynie jeszcze większe ataki na rząd PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 09:25
- My się bardzo cieszymy, że Donald Tusk wrócił, bo nasi wyborcy doskonale pamiętają to, co działo się za jego rządów - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak (PiS). Gościem audycji była również Urszula Pasławska (PSL).

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa partii, aby następnie wraz z Donaldem Tuskiem zostać wybranym na wiceprzewodniczącego. Zadania przewodniczącego wykonuje od tego momentu były premier, jako najstarszy wiekiem wiceszef Platformy.

Czytaj także:
Joński PAP 1200.jpg
Joński o powrocie Tuska do polskiej polityki: razem z Trzaskowskim połączą doświadczenie i młodość

- Z punktu widzenia szeroko rozumianej opozycji, uporządkuje to sytuację w PO - komentowała powrót Donalda Tuska do polskiej polityki Urszula Pasławska z PSL. Poseł zauważyła, że "byliśmy świadkami tego, jak partia przechodziła z lewej do prawej strony".

- Tak bardzo w lewo, jak w ostatnich miesiącach, nigdy PO wcześniej nie odeszła. Za czasów, gdy Donald Tusk był premierem, nie były wprowadzane ustawy światopoglądowe - wskazała polityk i dodała, że "w związku z tym można się spodziewać pewnego uporządkowania pozycji PO na scenie politycznej". - Być może teraz będziemy mieć jasność, po której stronie PO zajmie miejsce i to jest dobra wiadomość dla opozycji - oceniła. 

Rozmówczyni stwierdziła, że "z punktu widzenia PSL sytuacja niewiele się zmienia". - Mamy różne doświadczenia z Donaldem Tuskiem, zarówno trudne i złe, jak i te pozytywne. Zobaczymy, co czas pokaże - komentowała ostatnie wydarzenia Urszula Pasławska. 

Czytaj także:

Posłuchaj
19:32 _PR24_AAC 2021_07_05-08-07-03 (2).mp3 Marta Kubiak (PiS) i Urszula Pasławska (PSL) o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. ("Dwie strony")

Kobiety bez władzy 

Czytaj także:
dobrydomański1200.jpg
Prof. Domański: Tusk będzie miał problemy przede wszystkim ze swoją formacją i z opozycją

- My się bardzo cieszymy, że Donald Tusk wrócił, bo nasi wyborcy doskonale pamiętają to, co działo się za jego rządów - przyznała Marta Kubiak z PiS. Oceniając sobotnie przemówienie polityka, zwróciła uwagę na to, że było w nim jedynie słychać "PiS, PiS, PiS". - Pokazuje to jedynie to, że nic się nie zmieniło, oprócz tego, że kobiety zostają odsunięte od władzy - oceniła rozmówczyni, przypominając o rezygnacji z funkcji wiceszefa partii Ewy Kopacz. 

- To takie instrumentalne potraktowanie ze strony panów z PO. Mamy tutaj też przykład Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która była "tak doskonałym kandydatem", a potem sama musiała ogłaszać, bez wsparcia kolegów, o swojej rezygnacji - przypomniała Marta Kubiak. - To pokazuje, że: po pierwsze kobiety mają niewiele do powiedzenia w PO, a po drugie powrót Donalda Tuska, nie zmieni nic - stwierdziła poseł i dodała, ze "można się spodziewać się jedynie jeszcze większego zaostrzenia ataków na rząd PiS i na program Polskiego Ładu".

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Marta Kubiak, PiS, Urszula Pasławska, PSL

Data emisji: 05.07.2021

Godzina: 08:06

jbt

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: dla opozycji Polski Ład może się okazać rzezią

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 10:24
- PiS reprezentuje kilkanaście milionów wyborców. Jeżeli okaże się np., że dzięki polityce rządu 12 milionów Polaków zyskuje, 6 milionów - trochę zyskuje, trochę traci, a gospodarka rośnie w siłę, to opozycja ma problem. Polski Ład może być dla opozycji rzezią - powiedział podczas "Debaty Poranka" w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Biedroń: Donald Tusk nie rozumie dzisiejszej Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 08:50
- Jeżeli Tusk ma wracać tylko dlatego, by ratować Platformę Obywatelską, to nie na tym polega polityka. Trzeba zajmować się Polską, sprawiać, żeby tu było lepiej, nie w Platformie. Im już było lepiej przez wiele lat, chciałbym, żeby teraz było lepiej Polakom - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Biedroń (Wiosna).
rozwiń zwiń