more_horiz

"Element szerokiej operacji niemieckich służb specjalnych". Dr Targalski o powrocie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 08:30
- Uważałem, że jeżeli Donald Tusk wróci do krajowej polityki, to tylko dlatego, że dostanie taki rozkaz z Berlina - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Jerzy Targalski.

Podczas Rady Krajowej PO Donald Tusk ogłosił swój powrót do polskiej polityki "na sto procent". - Tak wracam. Trochę czekaliście - poinformował. Zapowiedział też walkę z PiS.

1200_Tusk_Forum.jpg
"Lider polskiej opozycji". Powrót Tuska zdominował niemieckie media

Gość Polskiego Radia 24 podkreśli, że jeżeli Donald Tusk wróci do polskiej polityki, to tylko dlatego, że dostanie taki rozkaz z Berlina. - Dalej uważam, że powrót Tuska jest jednym elementów szerokiej operacji niemieckich służb specjalnych. Ich celem jest doprowadzenie do obalenia polskiego rządu, żeby Polska była tylko nazwą geograficzną i przestała Niemcom przeszkadzać - powiedział dr Jerzy Targalski. 

Jego zdaniem Niemcy muszą się przy tym spieszyć. - Wykorzystać sytuację związaną z oddaniem im przez prezydenta USA Joe Bidena władzy w Europie. Biden zgodził się na tandem niemiecko-rosyjski, mając nadzieję, że Niemcy przystąpią do antychińskiej koalicji. Niemcy tego nie zrobią. Muszą natomiast wykorzystać ten czas na umocnienie własnej pozycji i zwasalizowanie wszystkich państw w Europie - podkreślił politolog.


Posłuchaj
09:33 PR24_mp3 2021_07_06-07-48-53.mp3 Dr Jerzy Targalski gościem Doroty Kani (Temat dnia/Gość PR24)

 

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej wybrała w sobotę nowy zarząd partii. Rezygnację ze stanowiska przewodniczącego złożył Borys Budka, partię poprowadzi były premier Donald Tusk. Jak poinformował rzecznik PO Jan Grabiec, z pełnienia funkcji wiceprzewodniczących PO zrezygnowali Ewa Kopacz oraz Bartosz Arłukowicz. Ich miejsce zajęli Donald Tusk i dotychczasowy lider Borys Budka. Z powodu opróżnienia stanowiska przewodniczącego jego zadania wykonywał będzie Donald Tusk.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzi: Dorota Kania

Gość: dr Jerzy Targalski, politolog 

Data emisji: 6.07.2021

Godzina emisji: 7.47

PR24

Zobacz także

Zobacz także