X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sprawa kopalni Turów. Sawicki: w najbliższych tygodniach raczej nie dojdzie do porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 13:55
- Jeśli negocjacje będą się przedłużać, to w końcu Trybunał Sprawiedliwości UE może rozpatrzeć wniosek strony czeskiej o nałożenie na Polskę kary za nierealizowanie środka tymczasowego - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Sawicki Biznesalert.pl.
Kopalnia odkrywkowa Turów, w tle - elektrownia Turów
Kopalnia odkrywkowa Turów, w tle - elektrownia TurówFoto: Lukasz Barzowski/ Shutterstock
bejda pawel_1200.jpg
Paweł Bejda (PSL): porozumienia w sprawie Turowa nie będzie do końca kampanii wyborczej w Czechach

Delegacje Polski i Czech ponownie spotkają się dziś w Pradze, aby kontynuować negocjacje w sprawie kopalni Turów. Wypracowanie kompromisu ma doprowadzić do wycofania dotyczącego kopalni pozwu przeciwko Polsce, który Czesi złożyli w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Negocjacje w tej sprawie trwają z przerwami od 17 czerwca.

- Myślę, że obecnie nie mamy żadnych przesłanek, by twierdzić optymistycznie, że w najbliższych dniach czy tygodniach dojdzie do porozumienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Sawicki. Redaktor Biznesalert.pl skłaniałby się "bardziej ku jesieni, jeśli chodzi o jakiekolwiek porozumienie między stroną polską a czeską".

Posłuchaj
22:41 PR24_mp3 2021_07_13-13-07-46.mp3 Bartłomiej Sawicki: jest to sytuacja bardzo wygodna (Polskie Radio 24)

Jak wskazał, "strona polska argumentuje przeciągnięcie się negocjacji wyborami w Czechach". - Oczywiście jest to dla nas sytuacja bardzo wygodna, ponieważ zawsze możemy powiedzieć, że to nie brak naszej dobrej woli, tylko kwestie dotyczące strony czeskiej - zaznaczył.

Dla Czechów, zdaniem Bartłomieja Sawickiego, ta sytuacja również jest wygodna, "ponieważ doskonale wiedzą, że Polska jest w tym momencie pod ścianą". - Z której strony by nie patrzeć i tak Polska będzie musiała zapłacić - podkreślił. - Jeśli negocjacje będą się przedłużać, to w końcu Trybunał Sprawiedliwości UE może rozpatrzeć wniosek strony czeskiej o nałożenie na Polskę kary za nierealizowanie środka tymczasowego - dodał. - Jeśli jednak dojdzie do szybkiego porozumienia, to w jego efekcie Polska będzie musiała wysupłać kilkaset milionów euro rekompensaty - wskazał.


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Bartłomiej Sawicki, Biznesalert.pl

Data emisji: 13.07.2021

Godzina emisji: 13.07

IAR/ jb

Czytaj także

Zakończył się kolejny dzień negocjacji ws. Turowa. "Rozmowy nie przyniosły przełomu"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 17:07
Zakończył się kolejny dzień polsko-czeskich negocjacji dotyczących kopalni Turów. Dzisiejsze rozmowy nie przyniosły przełomu. Będą kontynuowane w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciąg dalszy negocjacji ws. kopalni Turów. Soboń: wracamy do rozmów w wąskim gronie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:55
- Wracamy do rozmów w wąskim gronie prawno-politycznym w sprawie Turowa - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Dodał, że umowa międzyrządowa to najlepsza forma rozwiązania kwestii kopalni Turów, bo równa się wycofaniu skargi głównej z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przez Czechy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: Czesi nie ułatwiają negocjacji w sprawie Turowa, ale już myślenie o zamknięciu kopalni byłoby absurdem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:00
Nie powinniśmy liczy na to, że negocjacje z Czechami w sprawie kopalni Turów szybko się zakończą. W sprawie jest zbyt wiele interesów i politycznych biznesowych, tak czeskich jak i niemieckich - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Wojciech Ilnicki, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Kopalni Węgla Brunatnego Turów. W opinii Marcina Roszkowskiego, prezesa Instytutu Jagiellońskiego, absurdalne jest w ogóle myślenie, że jakieś państwo musi zamknąć taką kopalnię jak Turów, bo tak chcą Czesie, ale z  perspektywą jej likwidacji za 10-20 lat trzeba się liczyć.
rozwiń zwiń