more_horiz

"Oszukuje społeczeństwo". Macierewicz komentuje słowa Tuska o Kaczyńskich

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 14:20
- Powoływanie się przez Donalda Tuska na słowa poległego nad Smoleńskiem prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego nie jest skandalem, ale obrzydlistwem - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Donald Tusk na antenie jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych przytoczył słowa, które miał mu rzekomo powiedzieć Ś.P. prezydent prof. Lech Kaczyński. - Mam za sobą lata doświadczeń i także rozmów z jego bratem, zmarłym prezydentem Lechem Kaczyńskim, który sam mnie przestrzegał, mówiąc: uważaj, bo Jarosław, on za bardzo Unii nie kocha - powiedział.

Posłuchaj
23:00 _PR24_AAC 2021_07_17-13-06-11.mp3 "To nie skandal, to obrzydlistwo". Macierewicz komentuje słowa Tuska o Kaczyńskich (Temat Dnia/Gość PR24)

- Donald Tusk oszukuje społeczeństwo, wykorzystuje autorytet prof. Kaczyńskiego i udaje jego kolegę - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

duda 1200 (1).jpg
Prezydent Andrzej Duda liderem rankingu zaufania. Hołownia i Trzaskowski przed Tuskiem

"Polityka Tuska i PO jest prokremlowska"

Antoni Macierewicz stwierdził, że "we wczorajszych słowach Tuska dot. braci Kaczyńskich nie ma ani ziarnka prawdy". - To Ś.P. prezydent Kaczyński zgodził się na mój wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w 2010 roku, aby rozstrzygnąć czy polska konstytucja jest nadrzędna w Polsce - przypomniał.

Polityk wskazywał, że "pewna stacja komercyjna jest czymś więcej niż tylko medium Platformy Obywatelskiej". - Ona kreuje i prowadzi dezinformację, która kwestionuje polską niepodległość. Jej założyciele to agenci, pełna dokumentacja jest w IPN. To bardzo poważny problem - ocenił.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zapewnił, że Zjednoczona Prawica broni przede wszystkim polskich interesów. - Bronimy polskiej niepodległości, która przeszkadza urzędnikom w Brukseli oraz polityce Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej - powiedział.

- To polityka, która jest polityką prokremlowską i wzmacniającą sojusz francusko-niemiecko-rosyjski - dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz (PiS)

Data emisji: 17.07.2021

Godz. emisji: 13.06

ks

* * *

Zobacz także

Zobacz także