more_horiz

Jan Pietrzak: musimy zadbać o to, żeby polskie media służyły Polakom

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 14:53
- W naszym kraju muszą być reprezentowane sprawy polskie, niezależnie od tego, czy robi to lewica, czy prawica. Jeśli udział w mediach otrzymują obce mocarstwa, to kształtują przekaz według swoich interesów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak.
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Sejm1200/PAP
"Próba sił z niespodziewanymi zwrotami akcji". Socjolog o środowym głosowaniu w Sejmie

W środę Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zakłada zmiany w przepisach dotyczących przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Politycy opozycji, a także wielu uczestników debaty publicznej uważa, że nowela jest wymierzona w interesy stacji TVN należącej do amerykańskiego koncernu. Zaniepokojenie zmianami w polskim prawie wyraził sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Wczorajsze, burzliwe obrady Sejmu skomentował w Polskim Radiu 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak.

- Na naszych oczach, w takich aferach jak wczoraj w Sejmie, toczy się walka o Polskę, o to, czy mamy w swoim kraju prawo zarządzać swoimi sprawami, czy też musimy wykonywać instrukcje obcych mocarstw - stwierdził satyryk.

Posłuchaj
22:00 PR24_mp3 2021_08_12-13-34-19.mp3 Jan Pietrzak o posiedzeniu Sejmu i nowelizacji ustawy medialnej (Temat dnia/Gość PR24)

Jak powiedział, jest to kontynuacja "konfliktu Polski niepodległej i Polski kolonialnej, wasalnej". - Wczorajsza scysja i walka o ustawy pokazuje, że ten spór ma taki właśnie charakter. To są głębsze sprawy niż sama ustawa medialna - zaznaczył.

"Racja jest po stronie rządu"

- Media są bardzo istotną dziedziną i w sprawie ustawy medialnej racja jest całkowicie po stronie rządu. W naszym kraju muszą być reprezentowane sprawy polskie. Niezależnie od tego czy robi to lewica, czy prawica. Różne poglądy polityczne wewnątrz kraju to odrębna sprawa niż prawa obcych państw. Jeśli udział w mediach otrzymują obce mocarstwa, to kształtują przekaz według swoich interesów - mówił Jan Pietrzak.

Podkreślił, że "musimy zadbać o to, żeby polskie media służyły Polakom". - Służyły im, informując ich w pełni o tym, co się w Polsce dzieje, o różnych postawach, stanowiskach. Tolerancyjnie, ale po polsku, w polskim interesie - podsumował. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Pietrzak

Data emisji: 12.08.2021

Godzina emisji: 13.33

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem