X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czas na przywrócenie przestrzegania prawa na rynku medialnym". Hajdasz o zmianach w ustawie o KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 13:50
- Nie możemy winić polskiego państwa za to, że chce egzekwować prawo, prawo które musi być równe dla wszystkich podmiotów na rynku mediów - tak o ustawie medialnej mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. 
Jolanta Hajdasz
Jolanta HajdaszFoto: PAP/ARCH StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Gość PR24 komentowała wydarzenie wokół przegłosowanej w Sejmie ustawy medialnej, ataków na posłów i falę nienawiści wobec tych, którzy projekt zmian w ustawie o KRRiT poparli. - Podkreślę, że w ustawie nie chodzi o TVN, to po prostu moment na przywrócenie przestrzegania prawa na polskim rynku medialnym - mówiła.

Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego i w ocenie opozycji jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery. Zdaniem PiS z kolei jest to porządkowanie prawa i dostosowywanie go do przepisów obowiązujących w UE.

Witold Kołodziejski 1200.JPG
Koncesja dla TVN24. Szef KRRiT: będziemy próbować wypracować konsensus

"Discovery prawo unijne złamała"

- Trzeba powiedzieć wprost, że sama Discovery prawo unijne złamała, kupując w 2015 r. całościowy pakiet TVN wbrew zapisom KRRiT. Wtedy jej szef, Jan Dworak, nie zareagował na to złamanie prawa. Brakowało więc narzędzi, by w tak oczywistej sprawie interweniować - mówiła Jolanta Hajdasz.

Podkreśliła, iż dziś ta rozhuśtana i emocjonalna narracja odwraca uwagę od meritum, od tego, że polskie państwo chce być podmiotem. Polska, jak zauważyła, to nie jest jakiś eksterytorialny teren, gdzie na rynku mediów wszyscy mogą robić, co chcą, a przepływ kapitału nie jest kontrolowany.

- Tak naprawdę właściciel TVN obchodzi prawo poprzez spółkę zarejestrowaną na lotnisku w Holandii, gdzie nawet nie zatrudnia ani jednego człowieka. Dlaczego koncern Discovery nie mógłby dziś sprzedać swoich udziałów np. Rosji? To więc poważny problem, który trzeba widzieć - mówiła dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.


Posłuchaj
20:42 PR24_mp3 2021_08_13-13-08-32.mp3 J. Hajdasz o sytuacji wokół ustawy medialnej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Jolanta Hajdasz (dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP)

Data emisji: 13.08.2021

Godzina: 13:08

Czytaj także

Ryszard Terlecki o ustawie medialnej: w niczym nie zagraża funkcjonowaniu TVN

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 12:15
- Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w niczym nie zagraża funkcjonowaniu TVN. Mie mamy zamiaru uszczuplać amerykańskich interesów - powiedział w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS), pytany o list grupy amerykańskich kongresmenów w tej sprawie. Na pytanie, czy Sejm zajmie się projektem na posiedzeniu 11 sierpnia, Terlecki odparł, że "być może".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potocki: przemysł pogardy rozpoczęła PO jeszcze przed Smoleńskiem, kiedy Tusk przegrał wybory

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 19:39
- Spór w debacie publicznej rozpoczął się 16 lat temu, kiedy Donald Tusk przegrał wybory ze śp. Lechem Kaczyńskim - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z "Sieci". Gościem audycji był też Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
rozwiń zwiń