X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Do sytuacji sprzed pandemii powinniśmy wrócić w przyszłym roku". Prof. Modzelewski o inflacji

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 16:05
- Dla polskiej gospodarki najważniejsza jest zapowiedź głowy państwa o tym, że nie przewiduje się już lockdownu dla gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych.
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

Gość PR24 komentował wysoki poziom inflacji w strefie euro. Zaprezentowane przez Eurostat wstępne szacunki wskazują, że w sierpniu tego roku inflacja HICP wyniosła 3 proc. w ujęciu rocznym. To wynik wyższy od mediany prognoz zakładającej wzrost do 2,7 proc.

Zdaniem ekonomisty bardzo ważną zapowiedzią dla nas jest oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział, że "nie przewiduje się w ogóle, żeby mógł zostać wprowadzony lockdown gospodarki czy lockdown szkolny". To, jak powiedział ekonomista, oznacza, iż przechodzimy do innego scenariusza życia, jeśli chodzi o koronawirusa.


covid sklep zakupy 1200.jpg
Ekonomiści o rekordowym wzroście PKB: najbardziej pomogły zakupy Polaków, czyli wzrost popytu wewnętrznego

Skutek inflacyjny musi się wyczerpać

- Tak naprawdę więc skutek inflacyjny pandemii, który jest cechą całego regionu stosującego te same metody zwalczania koronawirusa, musi się wyczerpać. Skoro jednak nie zapowiadamy zamykania gospodarki, to w 2022 roku powinniśmy wrócić do sytuacji sprzed pandemii - powiedział prof. Witold Modzelewski.

GUS opublikował tymczasem tzw. szybki szacunek inflacji w sierpniu. Wynika z niego, że inflacja, licząc rok do roku, wyniosła w sierpniu 5,4 proc., a w stosunku do lipca wzrosła o 0,2 proc. W sierpniu inflacja nadal rosła w Niemczech, informuje Reuters. Ceny detaliczne rosły w sierpniu w ujęciu rocznym, zharmonizowanym, o 3,4 proc. Odczyt jest zgodny z oczekiwaniami ekonomistów.

GUS podał też wstępne dane o wzroście PKB w II kw. 2021 roku i wyniósł on 11,1 proc. rdr (we wcześniejszym tzw. szybkim szacunku GUS podawał, że wzrost PKB w II kw. 2021 roku wyniósł 10,9 proc., licząc rok do roku).


Posłuchaj
21:05 PR24 2021_08_31-15-08-35.mp3 W. Modzelewski o inflacji ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Witold Modzelewski (Instytut Studiów Podatkowych)

Data emisji: 31.08.2021

Godzina: 15:08 

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Społeczeństwo nie jest gotowe na kolejny lockdown". Majmurek o czwartej fali pandemii

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 11:19
- Wydaje się, że w sytuacji, w której jest duża liczba osób niezaszczepionych, kiedy nadchodzi czwarta fala wiele rządów stoi przed bardzo trudnym dylematem - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE).
rozwiń zwiń