X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Był gwiazdą kabaretu". Jan Pietrzak o Wiesławie Gołasie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 14:30
- Kabarety rozświetlały rzeczywistość PRL, a Wiesław Gołas występował aż w trzech - "Koń", "Starszych Panów" i "Dudek". Był doskonałym artystą pod względem talentu komediowego - mówił w Polskim Radiu 24 satyryk i komentator Jan Pietrzak. W czwartek nad ranem zmarł Wiesław Gołas. Wybitny aktor od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem.
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Wiesław Gołas przez 30 lat był aktorem Teatru Dramatycznego i Polskiego. Był twórcą słynnych kreacji komediowych w Kabarecie Starszych Panów i Kabarecie Dudek, w tym znanej piosenki "W Polskę idziemy". Znany był również z ról w serialach takich jak: "Czterej pancerni i pies", "Alternatywy 4" i "Czterdziestolatek" oraz filmach "Hydrozagadka", "Potop" czy "Brunet wieczorową porą". 

Wiesław Gołas forum 1200
Dyrektor Teatru Polskiego Radia: Wiesław Gołas w rolach dramatycznych był równie znakomity, co w komediowych

Jan Pietrzak znał osobiście Wiesława Gołasa. - Był gwiazdą kabaretu, a kabarety rozświetlały rzeczywistość PRL. Wiesław Gołas występował aż w trzech - "Koń", "Starszych Panów" i "Dudek". Był doskonałym artystą pod względem talentu komediowego. Grał całym ciałem. Wszystko, co robił, dodawało jego postaciom poczucia radości i humoru - podkreślił publicysta i satyryk. 

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że Gustaw Holoubek, u którego w teatrze występował Gołas, opowiadał, iż Wiesław potrafi zagrać nawet gwóźdź. - Potrafił wszystko, był przy tym uroczym człowiekiem i kompanem - tłumaczył Pietrzak.  


Posłuchaj
19:01 PR24 2021_09_09-13-37-08.mp3 Jan Pietrzak o Wiesławie Gołasie (Temat dnia/Gość PR24)

 

9 października ubiegłego roku Wiesław Gołas skończył 90 lat. Kilka dni po urodzinach miał udar. Cztery miesiące później Maria Krawczyk-Gołas wyjawiła, że jej mąż czuje się dobrze, ale ma problemy z mówieniem. 4 września aktor trafił do szpitala po drugim wylewie. Pogotowie zabrało go z Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie tymczasowo przebywał.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Pietrzak
Data emisji: 9.09.2021
Godzina emisji: 13:33

PR24

Czytaj także

"Był wielkim kreatorem". Siewiereniuk-Maciorowska o Wiesławie Gołasie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 11:30
 - Odchodzą od nas ludzie wielkiego formatu, którzy swoją karierę budowali na autentycznym talencie, na darze, który posiadali - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu Dzień Dobry Białystok.  W czwartek nad ranem zmarł Wiesław Gołas. Wybitny aktor od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem.
rozwiń zwiń