X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rezolucja europarlamentu ws. LGBT. Mec. Andrzejewski: nie ma charakteru wiążącego dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 15:30
- Polska w swojej konstytucji wyraźnie stwierdza, że małżeństwo to wyłącznie związek kobiety i mężczyzny. Wszystkie inne związki zawierane na terenie Unii Europejskiej, muszą doznać zatrzymania na polskim terytorium prawnym - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu. Stwierdzenia zawarte w rezolucji europarlamentu w sprawie osób LGBT nazwał "myśleniem życzeniowym". 
Piotr Andrzejewski
Piotr Andrzejewski Foto: PR24

We wtorek Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie "praw osób LGBTIQ". Stwierdzono w niej, że małżeństwa lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich w jednolity sposób, a "małżonkowie" i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo jak ich odpowiednicy przeciwnej płci.

1200 patryk jaki forum.jpg
"Urzędnicy unijni celowo łamią praworządność". Patryk Jaki o rezolucji PE ws. praw osób LGBTIQ

- Jest to myślenie życzeniowe. To pogląd większości tego ciała. Nie ma on charakteru wiążącego dla Polski. Ma charakter opiniodawczy dla tych krajów, które - mocą swojej suwerenności, zgodnie ze swoją konstytucją - takie rozwiązania by przyjęły - powiedział mec. Piotr Andrzejewski.

Posłuchaj
24:51 PR24 2021_09_14-14-35-21.mp3 mec. Piotr Andrzejewski o rezolucji PE w sprawie praw osób LGBT (Temat dnia)

Jak zaznaczył, "Polska takich rozwiązań nie przyjęła". - Mało tego: Polska w swojej konstytucji wyraźnie stwierdza, że związek małżeński to wyłącznie związek kobiety i mężczyzny. Wszystkie inne związki zawierane na terenie Unii Europejskiej, muszą doznać zatrzymania na polskim terytorium prawnym - zaznaczył.

Rezolucja w sprawie "praw osób LGBTIQ" wzywa również wszystkie kraje UE do uznania osób dorosłych wymienionych w akcie urodzenia dziecka za jego prawnych rodziców. Posłowie chcą, by "tęczowe rodziny" miały takie samo prawo do łączenia rodzin, jak pary przeciwnej płci i ich rodziny.

Czytaj również:

Posłowie uznali także, że "społeczności LGBTIQ" w Polsce i na Węgrzech doświadczają dyskryminacji i wezwali w związku z tym UE do wszczęcia postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, zastosowania środków sądowych i narzędzi budżetowych przeciwko Warszawie i Budapesztowi.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: mec. Piotr Andrzejewski (wiceprzewodniczący Trybunału Stanu) 

Data emisji: 14.09.2021

Godzina emisji: 14.35

PR24/bartos

Czytaj także

Echa rezolucji PE ws. LGBTQ. Piotr Semka: to przekraczanie granic

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 16:22
- To jest kolejny przykład polityki PE, który wygłasza bardzo różne proklamacje nt. kwestii, którymi się nie zajmuje ustawodawstwo unijne. Rzeczywiście to jest przekroczenie granic, mówiące: "to nie jest wiążące, ale my demonstrujemy" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń