X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trybunał niesprawiedliwości". Sławomir Skwarek o orzeczeniu TSUE ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 15:25
- Nie dziwię się, że górnicy chcą protestować i pokazać swoją moc. UE w tym wypadku nie jest solidarna, a takie było założenie jej stworzenia, solidarność między państwami i narodami - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Skwarek, poseł PIS.
Sławomir Skwarek
Sławomir SkwarekFoto: GRZEGORZ KRZYŻEWSKI/FORUM

Jak zapowiedział w piątek w Mysłakowicach przewodniczący Solidarności Piotr Duda, 22 października w związku z sytuacją kopalni i elektrowni Turów odbędzie się protest związkowców przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

mid-21923132 (2).jpg
"Irracjonalna decyzja TSUE". Piotr Cywiński o sporze wokół Turowa

Sławomir Skwarek ocenił, że rząd polski nie zamknie kopalni w Turowie. - Wstrzymanie pracy zagroziłoby stabilności polskiego systemu energetycznego, nie mielibyśmy prądu - stwierdził.

Jak dodał poseł, węgiel brunatny odgrywa ważną rolę nie tylko w polskiej energetyce. - W rejonie Turowa jest kilka kopalni, czeskich i niemieckich. W energetyce czeskiej w 2019 roku ponad 40 proc. energii pochodziło z elektrowni opalanych węglem brunatnym. W Niemczech, gdzie mówi się o zielonej energii, było to ok. 19 proc. - przypomniał.

- TSUE mogę nazwać trybunałem niesprawiedliwości UE, jedna pani sędzia wydaje kuriozalny wyrok, na który absolutnie nie możemy się godzić […]. Na pewno nie wstrzymamy pracy kopalni i produkcji energii. Przysługuje nam prawo do tego, by się odwoływać - podkreślił i dodał, że postanowienie TSUE utrudnia osiągnięcie porozumienia z Czechami w sprawie kopalni.

Posłuchaj
22:38 PR24 2021_09_24-13-35-17.mp3 Sławomir Skwarek o decyzji TSUE ws. Turowa (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także: 

W piątek odbędzie się kolejna, 13. runda rozmów z Czechami. - To pokazuje, jak dużo włożyliśmy pracy w rozwiązanie sporu. Jesteśmy gotowi rozwiązać problem w interesie lokalnych społeczności, bo nie może być tak, że zaogniają się stosunki między nimi - powiedział w piątek w Polsat News minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Goście: Sławomir Skwarek

Data emisji: 24.09.2021

Godzina emisji: 13.35

PR24/ka

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba o wyrokach TSUE: twarda gra na zmianę rządów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 11:05
- W działaniu Komisji Europejskiej, która weszła jako strona w sprawie Turowa, chodzi o rozbicie Grupy Wyszehradzkiej i Trójmorza. Wszelkie elementy sporne są podgrzewane. Niemcy będą się starali to wszystko wysadzić, bo nie mieści się to w ich optyce rozumienia Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Absolutnie nieadekwatna do sytuacji". Dr Dawid Piekarz o decyzji TSUE ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 11:05
- Ten spór mógłby zostać dawno rozstrzygnięty, strona polska zgodziła się na wszystkie żądania, a jednak Czechy ten konflikt eskalują, nie chcą zawrzeć porozumienia. Wypadłoby wymagać od TSUE, by spojrzał, czy nie jest wpuszczany w pewną polityczną rozgrywkę, a z taką sytuacją mamy do czynienia - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica).
rozwiń zwiń