more_horiz

"Na korzyść Łukaszenki działają zorganizowane grupy przestępcze". Gen. Skrzypczak o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 15:00
- W niekontrolowany sposób docierają na teren Polski różni ludzie, niekoniecznie tylko migranci, ale też ci, którzy są wyszkoleni do działań mogących zagrozić bezpieczeństwu państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Skrzypczak, generał broni w stanie spoczynku.
Generał Waldemar Skrzypczak
Generał Waldemar SkrzypczakFoto: PR24
1200_SG_TT.jpg
Premier: mamy pełne poparcie razem z Litwą i Łotwą w zakresie obrony przed szturmem migracyjnym

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat kryzysu humanitarnego, który ma miejsce wzdłuż granicy Białorusi z Unią Europejską, oraz "wojny hybrydowej prowadzonej przeciwko wspólnocie Europejskiej" przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Od wielu tygodni na pograniczu polsko-białoruskim koczuje grupa migrantów. O sytuacji na wschodniej granicy mówił w Polskim Radiu 24 gen. Waldemar Skrzypczak. 

Pytany o możliwe sposoby niesienia pomocy humanitarnej migrantom, stwierdził, że "powinny tu wkroczyć organizacje międzynarodowe". - Traktowanie Polski jako enklawy, gdzie wszyscy mają udzielić pomocy migrantom, jest moim zdaniem nieporozumieniem i godzi w nasze bezpieczeństwo - podkreślił.


Posłuchaj
19:23 _PR24_AAC 2021_10_06-14-08-03.mp3 Gen. Waldemar Skrzypczak o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (Temat dnia/Gość PR24)

- W niekontrolowany sposób docierają na teren Polski różni ludzie, niekoniecznie tylko migranci, ale też ci, którzy są wyszkoleni do działań mogących spowodować poważne problemy w funkcjonowaniu systemów bezpieczeństwa państwa - mówił gen. Skrzypczak.

Gość PR24 zauważył też, że "na korzyść Łukaszenki działają zorganizowane grupy przestępcze, które zajmują się przerzutem ludzi". - Te organizacje bardzo blisko współpracują z Łukaszenką. Obawiam się, że w ten sposób będzie on chciał rozwiązać problem nadmiaru uchodźców na Białorusi - stwierdził. 

Gen. Skrzypczak podkreślił też znaczenie presji ekonomicznej. - W tej chwili wszystko to, co UE zrobiła, to naprawdę jest niewiele i jak widać wprowadzone restrykcje wcale reżimowi nie szkodzą, więc represje ekonomiczne powinny być większe - ocenił. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: gen. Waldemar Skrzypczak
Data emisji: 6.10.2021
Godz. emisji: 14.09

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem