X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zajmuje się rzeczami, do których nie jest upoważniony". Jan Pietrzak o TSUE

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 14:47
- To, co robi Europejski Trybunał Sprawiedliwości wobec Polski, wygląda na założoną z góry politykę, ustaloną ze sztabem gdzieś między Berlinem a Moskwą - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, publicysta, satyryk.
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Gość PR24 komentował orzeczenie TSUE, który uznał, że "przeniesienie sędziego bez jego zgody do innego sądu lub między dwoma wydziałami tego samego sądu, może naruszać zasady nieusuwalności i niezawisłości sędziów". Jego zdaniem TSUE po raz kolejny pokazał, że przekracza granice niezawisłości i sprawiedliwości sądów i zajmuje się rzeczami, do których nie jest upoważniony.

- To jest oczywiście fragment większej całości, większej gry, zmasowany atak na Polskę, zaplanowany tak, jak planuje się w sztabach w czasie wojny. Celem jest atak na wiele sposobów i tutaj urzędnicy unijni atakują taką bronią, jaką mają do dyspozycji, czyli np. poprzez TSUE - powiedział Jan Pietrzak.

Marek Suski.jpg
"Jeśli UE przestrzega prawa, to te pieniądze będą". Suski o decyzji ws. KPO

"TSUE przeszkadzają nawet ludzie w Turowie"

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do orzeczenia TSUE dotyczącego przenoszenia sędziów bez ich zgody, stwierdził, że tego "typu decyzje prowadzą do bardzo głębokiego chaosu". Dodał, że "setki tysięcy orzeczeń wydanych przez sędziów powołanych w ciągu ostatnich lat zostaje zakwestionowanych, należy się zastanowić, do czego prowadzi takie orzeczenie".

- Widać, że w Polsce chcą rządzić unijni urzędnicy, przejmują władzę wykonawczą w naszym kraju, chcą decydować o tym, kto i gdzie ma pracować, to jest właśnie TSUE, któremu przeszkadzają nawet pracujący ludzie w Turowie. Zajmuje się rzeczami, do których nie jest upoważniony - mówił artysta.

Ostatnia decyzja TSUE jest związana z historią sędziego Waldemara Żurka, byłego członka i rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa (KRS), który od początku krytykował zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane od 2016 roku. Sędzia został przeniesiony do innego wydziału swego sądu w Krakowie w 2018 roku, odwołał się do KRS, a gdy KRS jego odwołania nie uwzględniła, jej uchwałę zaskarżył do Sądu Najwyższego. I właśnie w tym momencie narodziło się pytanie, czy nowo powołana Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych (IKNiSP), wyznaczona do sprawy, jest niezależnym sądem.


Posłuchaj
24:53 PR24_mp3 2021_10_07-13-33-22.mp3 J. Pietrzak o działaniach TSUE ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Jan Pietrzak (publicysta, satyryk)

Data emisji: 07.10.2021

Godzina: 13:33 

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wydaje się, że nie ma już granic w ingerowanie w polskie sprawy". Reszczyński o decyzji TSUE

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 19:05
- Decyzja TSUE powoduje anarchizację życia społecznego i gospodarczego państw członkowskich w wymiarze sprawiedliwości i jeśli nie zostanie zatrzymana, doprowadzi do paraliżu - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" i dziennikarz radiowej Trójki Wojciech Reszczyński. Gościem audycji był też Jarosław Popek z Radia Gdańsk.
rozwiń zwiń