more_horiz

"Świadoma prowokacja". Antoni Macierewicz o manifestacji zapowiedzianej przez Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 16:29
- Wiadomo, że co miesiąc spotykamy się w Warszawie chcąc uczcić poległych nad Smoleńskiem, a Tusk na ten sam termin zwołuje wiec przeciwko polskiej konstytucji. Nie mam wątpliwości, że jest to prowokacja - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz. Na niedzielę (10.10) lider PO wezwał do manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. 
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

pap robert bąkiewicz 1200.jpg
Po wyroku TK Tusk wzywa do udziału w proteście. Bąkiewicz zapowiada: będziemy tam

W czwartek Trybunał Konstytucyjny - odpowiadając na zapytanie premiera - orzekł, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy UE działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z konstytucją. Tego samego dnia lider PO Donald Tusk wezwał na Twitterze do manifestacji - jak napisał - "w obronie Polski europejskiej". Dzień zapowiedzianego wiecu przypada na miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

- Nie mam wątpliwości, że jest to prowokacja - skomentował inicjatywę lidera PO gość Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz.

Posłuchaj
13:09 _PR24_AAC 2021_10_09-15-33-30.mp3 Antoni Macierewicz o manifestacji zapowiedzianej przez Donalda Tuska po ogłoszeniu orzeczenia TK (Temat dnia/Gość PR24)

- Wiadomo, że co miesiąc spotykamy się w katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie na mszy świętej poświęconej pamięci tych, którzy polegli nad Smoleńskiem - powiedział. - Jeżeli Tusk na ten sam czas i miejsce tuż obok katedry wyznacza wiec przeciwko polskiej konstytucji i niepodległości, to ma to charakter świadomej prowokacji - ocenił były szef MON.

Podkreślił też, że w jego przekonaniu manifestacja zapowiedziana przez Donalda Tuska jest wymierzona także "przeciwko pamięci tych, którzy tam polegli, bo przypominam, że poległ tam prezydent kraju, całe dowództwo armii, elita polskiej suwerenności".

Więcej w nagraniu

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz (PiS)

Data emisji: 09.10.2021

Godz. emisji: 15.33

kp

Zobacz także

Zobacz także