X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes Zarządu Kongres 590: 20 podmiotów zawarło porozumienia dot. technologii kosmicznej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 21:27
- Jeszcze kilka lat temu polscy producenci dostarczali pojedyncze komponenty, ale z każdym rokiem wspinali się coraz wyżej, ostatecznie wprowadzając gotowy produkt na rynek technologii kosmicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Leszek Szymański

"Nowe możliwości" - tak brzmi hasło 6. edycji Kongresu 590, która odbyła się w Warszawie w dniach 5-6 października 2021 br. Impreza, należąca do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju, skupiła się na siedmiu obszarach tematycznych. Były to: nowe państwo, nowe sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem badań i rozwoju oraz nowy obraz Polski.

- Głównym hasłem są właśnie nowe możliwości, ten temat dyskutowaliśmy w związku z mam nadzieję ustępującą pandemią koronawirusa. Dwadzieścia podmiotów zawarło ponadto porozumienia dotyczące technologii kosmicznej, to właśnie jeden z tematów, który chcielibyśmy wskazywać jako jedną z możliwości rozwoju polskiej gospodarki - podkreślił gość PR24.

1200_Jarosińska-Jedynak_PAP.jpg
Kongres 590. Jarosińska-Jedynak: każdy start-up jest wart tego, aby w niego zainwestować

"Polskie firmy innowacyjne"

Dodał, że polskie firmy są innowacyjne, w bardzo wielu gałęziach przemysłu doskonale sobie radzą. Mamy do czynienia z szeregiem przedsiębiorstw, które radzą sobie i na rynku krajowym i zagranicznym. Branża kosmiczna, jak zauważył Remigiusz Kopoczek, jest o tyle ciekawa, że eksploruje tematykę, która jest ważna z punktu widzenia branż przyszłości.

- Chociażby w obszarach rolnictwa czy infrastruktury, jest ściśle związana z obronnością, ale też branża kosmiczna jest przyszłością w kontekście badań związanych z pozyskiwaniem różnych surowców, surowców bardzo trudnych do pozyskania. Polscy producenci w łańcuchu dostaw mają coraz lepsze pozycje - mówił prezes spółki Kongres 590.

Czytaj także:

Celem wydarzenia jest wspieranie rozwoju polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów i usług. Ostatnia, 5. edycja Kongresu odniosła wielki sukces: w trwającej dwa dni imprezie wzięło udział ponad 200 prelegentów. Transmisje online z paneli, prowadzonych równocześnie na 4 scenach oraz wywiady z ekspertami, obejrzało ponad 40 tys. osób.

Posłuchaj
10:07 PR24_mp3 2021_11_05-20-33-47.mp3 R. Kopoczek, prezes spółki Kongres 590 o porozumieniach ws. technologii kosmicznej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590

Data emisji: 05.11.2021

Godzina: 20:33 

Czytaj także

"Rząd ma jasną strategię pomocy". Gosek o programach finansowego wsparcia przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 09:30
- Dziś nie ma potrzeby podgrzewać emocji wśród przedsiębiorców, bo rząd ich wspiera i będzie wspierał - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek z Solidarnej Polski. Gościem audycji była też Karolina Pawliczak z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W skali makro jest nieźle, dramatycznie jest w skali mikro". Adam Abramowicz o gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 12:15
- Utrzymywanie lockdownu będzie się wiązało z dalszą emisją obligacji - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
rozwiń zwiń