more_horiz

Wiceprzewodniczący Rady Warszawy: przykre, że Marsz Niepodległości ma twarz pana Bąkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 16:00
- Niewątpliwie smuci to, że tego typu uroczystości jak marsz w rocznicę odzyskania niepodległości mają twarz pana Bąkiewicza. Uważam, że jest to bardzo zły prognostyk na przyszłość - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady Warszawy (Nowoczesna).
Sławomir Potapowicz (Nowoczesna)
Sławomir Potapowicz (Nowoczesna)Foto: PR24/AK

W czwartek 11 listopada w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości. Za jego organizację odpowiadały środowiska narodowe, jednak w tym roku - aby umożliwić legalne przejście - nadano mu status formalnego zgromadzenia pod patronatem władz państwowych. Według różnych szacunków udział w wydarzeniu mogło wziąć nawet 150 tys. osób.

Policja przekazała, że mimo ogromnych tłumów nie odnotowano większych problemów, a cała demonstracja była jedną z najbezpieczniejszych w historii. - Incydenty były pojedyncze, ale należy je potępić - podkreślił rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Andrzej Dera FREE 1200.jpg
"Morze biało-czerwonych flag, ludzie spokojni i radośni". Andrzej Dera o obchodach Święta Niepodległości

- Cieszę się, że nie ma żadnych zniszczeń, że nikt w nim nie ucierpiał, że nie było żadnych incydentów, jak to miało miejsce w ubiegłych latach - zaznaczył wiceprzewodniczący Rady Warszawy. 

- Musimy mieć świadomość tego, że Święto Niepodległości jest świętem, które dotyczy wszystkich Polaków, wszystkich opcji. A mam poczucie, że Święto Niepodległości, a zwłaszcza marsz, który odbywa się w Warszawie, zostały przywłaszczone przez środowiska narodowe, nacjonalistyczne - ocenił Potapowicz. 

Posłuchaj
22:18 PR24_mp3 2021_11_14-15-06-44.mp3 Sławomir Potapowicz o Marszu Niepodległości i środowisku narodowym ("Temat dnia/Gość PR24") 

Gość audycji skomentował również przejęzyczenie w przemówieniu pana Bąkiewicza podczas tegorocznego Marszu.

- "Krużganek oświaty" w wydaniu pana Bąkiewicza to jest najmniejszy problem w moim przekonaniu, z którym mamy do czynienia. Twierdzę, że to są środowiska nacjonalistyczne, faszyzujące, które w skandaliczny sposób są finansowane przez rząd PiS - stwierdził. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Sławomir Potapowicz (wiceprzewodniczący Rady Warszawy, Nowoczesna)

Data emisji: 14.11.2021

Godzina: 15.06

kmp

Zobacz także

Zobacz także