more_horiz

"Skandaliczne zachowanie". Beata Sławińska ostro o działaniach polskich celebrytów w związku z sytuacją na granicy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 16:32
- To są dla mnie skandaliczne rzeczy, które dzieją się w naszym kraju. Jakaś grupa patocelebrytów postanowiła wypowiedzieć się w kwestiach i sprawach, o których nie mają bladego pojęcia. W tej chwili toczy się wojna hybrydowa, o czym wie cały świat. Jesteśmy atakowani przez Białoruś z wykorzystaniem ekonomicznych migrantów, którzy chcą się dostać do zachodniej Europy - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Sławińska (Fundacja "Łączka"). 
Migranci użyli wobec polskich żołnierzy kamieni i granatów hukowych
Migranci użyli wobec polskich żołnierzy kamieni i granatów hukowych Foto: Twitter.com/@MON_GOV_PL

We wtorek z inicjatywy polskich celebrytów odbył się koncert "Chopin też był uchodźcą" w Nowym Świecie Muzyki - dochód z wydarzenia ma zostać przeznaczony na pomoc imigrantom koczującym na polsko-białoruskiej granicy.

jan błachowicz 1200.jpg
Jan Błachowicz murem za polskimi żołnierzami. "Jesteśmy z wami. Dacie radę jak zawsze"

- Dla mnie jest skandalem, że odbywają się takie koncerty na rzecz imigrantów. Ich nikt nie zmuszał do tego, żeby przyjechali na Białoruś i przekraczali nielegalnie granicę - podkreśliła gość audycji. 

Gość audycji odniosła się również do wtorkowego ataku w Kuźnicy na polskie służby. 

- Polacy są atakowani w każdy możliwy sposób. Wczoraj widzieliśmy bitwę na granicy, w której dziewięciu Polaków zostało rannych. To oni byli obrzucani kamieniami, różnymi przedmiotami. Nikt nie został ranny po stronie białoruskiej, co świadczy o tym, że agresorem są ludzie z tamtej strony - zaznaczyła. 

Posłuchaj
10:26 PR24_mp3 2021_11_17-15-08-02.mp3 Beata Sławińska o ataku na żołnierzy broniących polskiej granicy ("Temat dnia/Gość PR24")

Sławińska skomentowała również antypolskie wypowiedzi celebrytów wobec żołnierzy strzegących naszej granicy.  

- Na hasło obrony ojczyzny opuścili swoje rodzinne domy, swoje dzieci, żony, mężów, rodziców, by dzień i noc od kilku miesięcy czuwać na granicy i "chronić tyłki" tych wszystkich patocelebrytów, którzy w swoich ciepłych domach za pomocą komputera wypowiadają takie skandaliczne słowa - podsumowała.       

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Beata Sławińska (Fundacja "Łączka")

Data emisji: 17.11.2021

Godzina: 15.08

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem