more_horiz

Brytyjskie wojsko wesprze polskie służby na granicy. Michał Karnowski: lepsze to niż telefony z Berlina

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 13:54
- Lepszy taki symbol niż telefony z Berlina ponad głowami Polski do Moskwy i Mińska. Brytyjczycy widzą sytuację w odpowiedniej skali i widzą, że Polska sobie radzi, ale zdecydowali się taki gest wsparcia wysłać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Karnowski, tygodnik "Sieci" i portal wPolityce.pl
Michał Karnowski
Michał KarnowskiFoto: PR24/MS

Na wspólnej konferencji prasowej polski minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace zapowiedzieli pojawienie się na polskiej granicy grupy brytyjskich żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Nie jest to pierwsza, tego typu reakcja. Od ubiegłego czwartku na granicy polsko-białoruskiej stacjonuje już pierwsza grupa dziesięciu żołnierzy z Wielkiej Brytanii.

leon-komornicki-free-1200.jpg
"Koncert mocarstw bez naszego udziału". Gen. Komornicki o rozmowach Macrona z Putinem i Merkel z Łukaszenką

Michał Karnowski został zapytany w Polskim Radiu 24, czy jest to tylko symbol, czy coś więcej. Publicysta odpowiedział, że "lepszy taki symbol niż telefony z Berlina ponad głowami Polski do Moskwy i Mińska".

- Nie mieszałbym do tego Unii Europejskiej - zaznaczył. - To jest polityka niemiecka, bardzo konsekwentnie prowadzona od wielu lat, która zakłada zbliżenie i interesy z Rosją za wszelką cenę -  powiedział Michał Karnowski.

Czytaj także:

Zdaniem dziennikarza "Brytyjczycy widzą sytuację w odpowiedniej skali i widzą, że Polska sobie radzi, ale zdecydowali się taki gest wsparcia wysłać".

- Wielka Brytania ma głęboką świadomość tego, do czego zdolny jest reżim rosyjski i białoruski. Na jej terenie mordowano ludzi, jak wszystko wskazuje, na zlecenie Kremla - stwierdził. - Wielka Brytania ma mocne poczucie suwerenności, niepodległości i woli walki, o to, aby ta suwerenność była respektowana, a także ma głębokie poczucie jak może być groźne zagrożenie sowieckie - podsumował.

Posłuchaj
13:36 PR24_mp3 2021_11_18-12-41-26.mp3 Michał Karnowski o wsparciu przez brytyjskie wojsko polskich służb na granicy z Białorusią ("Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mirosław Skowron 

Gość: Michał Karnowski (tygodnik "Sieci" i portal wPolityce.pl)

Data emisji: 18.11.2021

Godzina emisji: 12.41

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem