more_horiz

"Ograniczy ryzyko". Kaźmierczak o ustawie pozwalającej sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 20:37
- Wiedza o szczepieniu pozwoli na różnego rodzaju działania przedsiębiorców mające na celu utrzymanie produkcji, czy normalne funkcjonowanie przedsiębiorstwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.
Cezary Kaźmierczak: ważniejszy jest interes publiczny, niż interesy poszczególnych pracodawców
Cezary Kaźmierczak: ważniejszy jest interes publiczny, niż interesy poszczególnych pracodawcówFoto: Shutterstock/insta_photos

W środę posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik na konferencji prasowej przedstawili założenia projektu ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała, mówiąc o projekcie ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, uznał, że "jest to segregacja, ale biorąc pod uwagę sytuację, ona byłaby usprawiedliwiona, uzasadniona".

"Ograniczy ryzyko"

Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka ustawa przyczyni się do "ograniczenia ryzyka" zakażenia. - Wiedza o szczepieniu pozwoli na różnego rodzaju działania przedsiębiorców mające na celu utrzymanie produkcji, czy normalne funkcjonowanie przedsiębiorstwa - powiedział.

Posłuchaj
12:24 cezary.mp3 Cezary Kaźmierczak o projekcie ustawy pozwalającej sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony na COVID-19 ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

Jak wskazał prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców będzie możliwość "zarządzenia, gdzie ci pracowni mają pracować, jak mają pracować, czy powinni mieć kontakt z klientami, czy też nie".

Cezary Kaźmierczak przyznał, że "każdy przedsiębiorca będzie ważył ryzyko". - Ważniejszy jest interes publiczny, niż interesy poszczególnych pracodawców. Działania pracodawców mogą wzmacniać interes publiczny - ocenił gość audycji. 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców)

Data emisji: 19.11.2021

Godzina emisji: 14.45

PR24/nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem