X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rozmowy USA-Rosja. Prof. Żurawski vel Grajewski: nie należało oczekiwać po nich jakichkolwiek decyzji

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 10:41
- Niepokojący jest sam fakt podejmowania rozmów przez Amerykanów, bo stwarzają one wrażenie gotowości do nagradzania Putina za szantażowanie NATO zmasowanym uderzeniem na Ukrainę - powiedział na antenie prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski
Prof. Przemysław Żurawski vel GrajewskiFoto: PR24

W Genewie miały miejsce blisko 8-godzinne rozmowy rosyjsko-amerykańskie dotyczące tzw. stabilności strategicznej. Spotkanie nie odbywało się na najwyższym możliwym szczeblu. Na czele delegacji rosyjskiej stanął Siergiej Riabkow, wiceminister spraw zagranicznych. Stronę amerykańską reprezentowała Wendy Sherman, wiceszefowa tamtejszej dyplomacji. Riabkow oświadczył, że nie udało się zbliżyć stanowisk w kwestii nierozszerzania NATO na Wschód. Wiceszef rosyjskiego MSZ podkreślił, że temat ten jest priorytetowy dla Rosji i pozostałe kwestie są z nim ściśle związane. Sherman określiła rozmowy mianem rzeczowych i szczerych. Dodała jednak, że nie można ich nazywać negocjacjami, ponieważ mają bardzo wstępny charakter.

Prof. Żurawski vel Grajewski zwrócił uwagę, że były to rozmowy o państwie trzecim (Ukrainie - red.) bez udziału samego zainteresowanego, co przypomina układ monachijski z 1938 roku.

- Amerykanie publicznie oświadczyli, że rosyjskie postulaty nie dają podstaw do rozpoczęcia rozmów, ale te rozmowy się toczą - zauważył politolog. Jeśli chodzi o długość trwania samego spotkania podkreślił, że pokazuje to, że wymieniono się informacjami z "dużą ilością szczegółów". Ocenił, że ze względu na niski szczebel rozmów nie należało się spodziewać, że zakończą się one decyzjami. - To były raczej rozmowy informujące obie strony o ich stanowiskach wyjściowych - dodał.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu audycji.

Posłuchaj
19:55 PR24_mp3 2022_01_11-11-08-43.mp3 Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski w komentarzu do sytuacji międzynarodowej (Temat dnia/Gość PR24) 

Zobacz także: Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w "Sygnałach dnia"

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (UŁ)

Data emisji: 11.01.2022

Godzina emisji: 11.08

st/IAR

Czytaj także

Rosyjska interwencja w Kazachstanie. USA domagają się wycofania sił "na pierwsze żądanie władz"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 22:45
Stany Zjednoczone wzywają do wycofania sił Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) z Kazachstanu "na pierwsze żądanie władz" tego kraju - przekazał rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. USA apelują też o wycofanie instrukcji prezydenta Tokajewa ws. strzelania do demonstrantów bez rozkazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys w Kazachstanie. Rosja i Chiny zaniepokojone udziałem "zagranicznych najemników"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 23:20
Sytuacja w Kazachstanie była głównym tematem rozmowy telefonicznej ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa i jego chińskiego odpowiednika Wang Yi. Szefowie dyplomacji wyrazili zaniepokojenie udziałem cudzoziemskich najemników w wydarzeniach w Azji Centralnej. 
rozwiń zwiń