more_horiz

Dr Machnik: prawdopodobieństwo wcześniejszych wyborów jest bardzo niskie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 11:00
- Sytuacja, którą teraz widzimy, (...) pokazuje, że jeśli jest potrzeba, to zawsze można znaleźć wspólny punkt widzenia, żeby sprawy polskie mogły podążać dalej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik z Collegium Humanum, odnosząc się do sporu o likwidację Izby Dyscyplinarnej SN oraz o możliwość przedterminowych wyborów.

Spór o ustawę dot. likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego przywodzi na myśl kolejny raz pytanie o spójność koalicji rządzącej i to, czy nie dojdzie do jej rozpadu, co miałoby prowadzić do przedterminowych wyborów. W Polskim Radiu 24 mówił o tym dr Bartłomiej Machnik.

Możliwe są przedterminowe wybory?

Gość PR24 stwierdził, że - znając polityczną kuchnię i mając doświadczenie w obserwacji polskiej sceny politycznej - "prawdopodobieństwo przyspieszonych wyborów jest bardzo niskie".

- Sytuacja, którą teraz widzimy, (...) też pokazuje, że jeśli jest potrzeba, to zawsze można znaleźć wspólny punkt widzenia, żeby sprawy polskie mogły podążać dalej - mówił dr Bartłomiej Machnik.

Politolog zauważył, że premier Mateusz Morawiecki ogłosił z mównicy Parlamentu Europejskiego, że Polska zlikwiduje Izbę Dyscyplinarną i miało to miejsce w październiku ubiegłego roku.

- Minęło dużo czasu i z tego, co widać, do porozumienia jest jeszcze daleko. A też widać ewidentnie, że Solidarna Polska poczuła niewspółmierną do liczby posłów siłę, którą wykorzystuje z pełną premedytacją - wyjaśnił dr Machnik.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
06:34 PR24_mp3 2022_04_22-07-52-11_Machnik.mp3 Dr Bartłomiej Machnik o sytuacji politycznej w Polsce ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: dr Bartłomiej Machnik (Collegium Humanum)
Data emisji: 22.04.2022
Godzina emisji: 07.52

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem