more_horiz

Dr Machnik: prawdopodobieństwo wcześniejszych wyborów jest bardzo niskie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 11:00
- Sytuacja, którą teraz widzimy, (...) pokazuje, że jeśli jest potrzeba, to zawsze można znaleźć wspólny punkt widzenia, żeby sprawy polskie mogły podążać dalej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik z Collegium Humanum, odnosząc się do sporu o likwidację Izby Dyscyplinarnej SN oraz o możliwość przedterminowych wyborów.

Spór o ustawę dot. likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego przywodzi na myśl kolejny raz pytanie o spójność koalicji rządzącej i to, czy nie dojdzie do jej rozpadu, co miałoby prowadzić do przedterminowych wyborów. W Polskim Radiu 24 mówił o tym dr Bartłomiej Machnik.

Możliwe są przedterminowe wybory?

Gość PR24 stwierdził, że - znając polityczną kuchnię i mając doświadczenie w obserwacji polskiej sceny politycznej - "prawdopodobieństwo przyspieszonych wyborów jest bardzo niskie".

- Sytuacja, którą teraz widzimy, (...) też pokazuje, że jeśli jest potrzeba, to zawsze można znaleźć wspólny punkt widzenia, żeby sprawy polskie mogły podążać dalej - mówił dr Bartłomiej Machnik.

Politolog zauważył, że premier Mateusz Morawiecki ogłosił z mównicy Parlamentu Europejskiego, że Polska zlikwiduje Izbę Dyscyplinarną i miało to miejsce w październiku ubiegłego roku.

- Minęło dużo czasu i z tego, co widać, do porozumienia jest jeszcze daleko. A też widać ewidentnie, że Solidarna Polska poczuła niewspółmierną do liczby posłów siłę, którą wykorzystuje z pełną premedytacją - wyjaśnił dr Machnik.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
06:34 PR24_mp3 2022_04_22-07-52-11_Machnik.mp3 Dr Bartłomiej Machnik o sytuacji politycznej w Polsce ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: dr Bartłomiej Machnik (Collegium Humanum)
Data emisji: 22.04.2022
Godzina emisji: 07.52

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także