more_horiz

"To nie byłby dobry moment na kampanię wyborczą". Lisiecki o perspektywie przyspieszonych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2022 14:15
- Mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia między Solidarną Polską, Prawem i Sprawiedliwością oraz pałacem prezydenckim ws. zmian w sądownictwie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki z PiS, pytany o perspektywę przyspieszonych wyborów. - Biorąc pod uwagę sytuację międzynarodową, to nie jest dobry moment na kampanię wyborczą - podkreślił.
Paweł Lisiecki: mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia między Solidarną Polską, Prawem i Sprawiedliwością oraz pałacem prezydenckim
Paweł Lisiecki: mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia między Solidarną Polską, Prawem i Sprawiedliwością oraz pałacem prezydenckimFoto: PR24/ Adam Koniecki

W mediach pojawiają się spekulacje na temat przedterminowych wyborów. Miałyby one być skutkiem sporu wewnątrz koalicji rządzącej ws. likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. Kwestia ta jest kością niezgody między Polską a Unią Europejską i stoi na przeszkodzie wypłacenia Polsce funduszy z Krajowego Planu Odbudowy. Swój projekt ws. likwidacji izby złożył prezydent Andrzej Duda. Politycy Solidarnej Polski wnioskują jednak o szereg poprawek. 

- Mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia między Solidarną Polską, Prawem i Sprawiedliwością oraz pałacem prezydenckim - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki. - Biorąc pod uwagę sytuację międzynarodową, to nie jest dobry moment na kampanię wyborczą - dodał. 

Lisiecki komentuje słowa Tuska o "wyzwolicielach"

Polityk PiS skomentował także wypowiedź lidera opozycyjnej Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk w trakcie spotkania ze studentami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej poruszył temat zakończenia II wojny światowej, przedstawianego jako "wyzwolenie" przez Armię Czerwoną. Szef PO przytoczył dane, zgodnie z którymi w Gdańsku Sowieci zgwałcili 60 proc. kobiet, a w Lęborku 90 proc. Mimo to stwierdził, że "to byli wyzwoliciele (…)". - No w jakimś sensie tak, bez wątpienia uwalniali nas od nazizmu, ale nie przynieśli nam wolności. Może dlatego, że sami tej wolności nie doświadczyli - stwierdził.

Gość PR24 podkreślił jednoznacznie, że zarówno armia nazistowskich Niemiec, jak i Armia Czerwona były siłami okupacyjnymi. Zwrócił też uwagę na dzisiejszą sytuację na Ukrainie, na którą rosyjscy żołnierze przybyli - jak mówił - "gwałcić, grabić i mordować". 

- Donald Tusk ma obowiązek wytłumaczyć się ze swojej polityki wobec Rosji wtedy, kiedy był premierem. Była to chybiona próba dogadania się. Dzisiaj mamy efekty tej polityki - powiedział polityk PiS. - Nie wiem, co kierowało Donaldem Tuskiem, być może namowy Angeli Merkel, polityków niemieckich - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:05 _PR24_AAC 2022_05_08-13-33-06.mp3 Paweł Lisiecki (PiS) o perspektywie przyspieszonych wyborów (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 8.05.2022

Godzina emisji: 13.33

kp

Zobacz także

Zobacz także