more_horiz

Wakacje w cieniu wojny. Adam Karpiński: obserwujemy osłabienie ruchu turystycznego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 15:00
- Spodziewaliśmy się, że ten ruch turystyczny zaraz po pandemii drastycznie się ożywi, jednak nałożyła się na to znacznie większa tragedia, która hamuje ruch turystyczny zza granicy. Jest to mianowicie wojna na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert do spraw turystyki (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu).
Adam Karpiński: spodziewaliśmy się zapewne, że ten ruch turystyczny zaraz po pandemii zagranicznych turystów drastycznie się ożywi.
Adam Karpiński: spodziewaliśmy się zapewne, że ten ruch turystyczny zaraz po pandemii zagranicznych turystów drastycznie się ożywi. Foto: Shutterstock/Tupungato

Na antenie Polskiego Radia 24 gość audycji powiedział o tym jak obecnie po pandemii koronawirusa oraz w cieniu wojny na Ukrainie wygląda branża turystyczna. Odniósł się do sytuacji zarówno w kraju jak i w Europie

"Osłabienie ruchu turystycznego"

- W Polsce już dostrzegamy pewne osłabienie ruchu turystycznego zza granicy - zaznaczył. - Spodziewaliśmy się zapewne, że ten ruch turystyczny zaraz po pandemii, zagranicznych turystów drastycznie się ożywi, jednak po pandemii, cały czas zresztą trwa stan zagrożenia epidemicznego, nałożyła się znacznie większa tragedia, która hamuje ruch turystyczny zza granicy - wskazał i dodał, że "jest to mianowicie wojna na Ukrainie".

- Część turystów, zwłaszcza zza oceanu, dostaje różne sprzeczne informacje - ocenił. - Tam musi być bardzo silny przekaz, zwłaszcza przez Polską Organizację Turystyczną, że Polska jest w pełni krajem bezpiecznym - podkreślił. - Myślę o turystach z Kanady, ze Stanów Zjednoczonych, z Azji. Musimy uświadamiać, że mimo iż graniczymy bezpośrednio z krajem, który jest w stanie wojny, to na naszym terytorium turysta może czuć się bezpieczny - powiedział. 

Turystyka krajowa

Zaznaczył z kolei, że "ożywiła się natomiast turystyka krajowa". - Myślę, że wiele związków, na przykład senioralnych, zaczęło mocno nadrabiać to, co musieli przerwać w pandemii koronawirusa - wskazał. - Teraz wyjazdy autokarowe są mocno spopularyzowane. Również szkoły decydują się na wycieczki krajowe - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:33 Turystyka.mp3 Adam Karpiński: obserwujemy osłabienie ruchu turystycznego zza granicy (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Goście: Adam Karpiński (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu)

Data emisji: 20.05.2022

Godzina emisji: 14.06


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem