more_horiz

Krulikowski: dyskusje światopoglądowe są dla Polaków ważne i będą powracać

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 11:05
- Jeżeli popatrzymy na wydarzenia tego tygodnia, czyli na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o liberalizacji aborcji [...], czy wczorajszą dyskusję korespondencyjną, jaka odbyła się na ulicach Warszawy, i wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego we Włocławku, to widzimy powrót do światopoglądowych sporów między koalicją rządzącą a opozycją - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, politolog.
x
xFoto: PR24

Gościem Polskiego Radia 24 był Paweł Krulikowski, który w niedzielny poranek podsumował miniony tydzień na naszej scenie politycznej. 

"To był tydzień dyskusji o sprawach światopoglądowych"

- Był to tydzień powrotu do dyskusji o sprawach światopoglądowych. Jeżeli popatrzymy na dwa wydarzenia w tym tygodniu, czyli na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o liberalizacji aborcji, który został zgłoszony przez inicjatywę ustawodawczą legalna aborcja bezkompromisów, czy wczorajszą dyskusję korespondencyjną, jaka odbyła się na ulicach miasta Warszawy, i wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego we Włocławku, to widzimy - tak jak już powiedziałem - powrót do światopoglądowych sporów między koalicją rządzącą a opozycją - powiedział i dodał, że za chwilę odbije się to szerszym echem i ta dyskusja będzie kontynuowana. 

Zwrócił również uwagę na to, że tego typu tematy "dziwnym trafem wracają w miesiącach wakacyjnych". 

"To element nadchodzącej kampanii wyborczej"

Z kolei zapytany, czy to, co dzieje się w sprawie aborcji w Polsce, nie przesłania spraw związanych z inflacją, powiedział, że można w tym szukać próby znalezienia tematów zastępczych oraz tego, że jest to na rękę partii rządzącej. - Natomiast osobiście mam wrażenie, że tutaj ten przysłowiowy pies pogrzebany jest gdzie indziej, ponieważ wciąż dla Polaków są to tematy żywe, wciąż jesteśmy w stanie dosyć zaciekle dyskutować na ten temat, wciąż zdania są podzielone po obu stronach sporu politycznego - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

- I to właśnie będzie powodowało, że ta dyskusja za każdym razem będzie wracać z odpowiednim poziomem zaognienia. Tutaj rozwiązań nie ma [...]. Te spory będą się toczyć i będą również rozpalać zmysły. Najprawdopodobniej będą też ważnym elementem nadchodzącej kampanii wyborczej - stwierdził Paweł Krulikowski. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:09 PR24_AAC 2022_06_26-10-07-17.mp3 Paweł Krulikowski: to był tydzień dyskusji o sprawach światopoglądowych (Temat dnia/Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: W. Molak

Gość: Paweł Krulikowski, politolog 

Data emisji: 26.06.2022

Godzina emisji: 10.06

nj

Zobacz także

Zobacz także