more_horiz

Kierunek polityki PO. Kazimierz Kleina: nigdy nie byliśmy, ani nie będziemy partią lewicową

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 15:32
- Platforma jaka jest, to wiemy. Ona jest taka sama od samego początku. Jest chrześcijańską demokracją w Polsce, podobnie jak Polskie Stronnictwo Ludowe. Jednocześnie jest szeroka - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Kleina, senator PO.
Kazimierz Kleina: będziemy obserwowali, jak się zmienia sytuacja na granicy ukraińsko-rosyjskiej
Kazimierz Kleina: będziemy obserwowali, jak się zmienia sytuacja na granicy ukraińsko-rosyjskiejFoto: PR24

Politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali cykl spotkań z wyborcami. Do końca czerwca mieli odbyć tysiąc spotkań w terenie. Na 2 lipca zaplanowane jest największe dotychczas spotkanie z wyborcami w Radomiu. Według zapowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, mamy usłyszeć tam najważniejsze sprawy, którymi chce zająć się partia.

Plany Platformy Obywatelskiej

Kazimierz Kleina powiedział, że w Radomiu politycy partii opozycyjnej chcą rozmawiać na najbardziej palące problemy Polski. - W Radomiu chcemy dyskutować o najważniejszych sprawach dotyczących ojczyzny. Pewnie dyskusji, w której będą uczestniczyli wszyscy, nie będzie, bo trudno sobie wyobrazić ją wśród tylu osób. Nasi liderzy przedstawią sprawy nam najbliższe - powiedział.

- Widzimy, że takim problemem jest dzisiaj inflacja. Jest to ponad 15 proc. To tak, jakby dwie pensje zostały wyrzucone w błoto - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił także, że PO jest partią centrową, ale nigdy nie będzie lewicowa. Dodał także, że w najbliższych wyborach będzie chciała wystawić wspólną listę opozycji. - Platforma jaka jest, to wiemy. Ona jest taka sama od samego początku. Jest chrześcijańską demokracją w Polsce, podobnie jak Polskie Stronnictwo Ludowe. Jednocześnie jest szeroka. Są tu osoby konserwatywne, jak i o poglądach lewicowych - powiedział.

- Nie jesteśmy jednak partią lewicową. Platforma nie była nią nigdy i nie zamierza być. Jako PO składamy ofertę startu ze wspólnej listy. Jestem przekonany, że im bliżej wyborów, tym będzie silniejsza chęć współpracy - ocenił.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Posłuchaj
23:23 PR24_mp3 2022_07_01-15-06-56.mp3 Kazimierz Kleina o polityce PO (Gość PR24)

***

Audycja: Temat dnia/ Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Kazimierz Kleina (senator KO)

Data emisji: 01.07.2022 r.

Godzina emisji: 15.07

dz

Zobacz także

Zobacz także