more_horiz

Adrian Stankowski o Donaldzie Tusku: rozkręcając znowu przemysł pogardy, wyborów nie wygra

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 16:00
- Przemówienie lidera PO nie miało charakteru wyborczego. Donald Tusk musi sobie zdawać sprawę, że próbując na nowo rozkręcać przemysł pogardy, wyborów nie wygra - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Gazety Polskiej" Adrian Stankowski. Spotkanie z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości oraz konwencję Platformy Obywatelskiej skomentowali także Sławomir Jastrzębowski z portalu Salon24 oraz Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci". 
Adrian Stankowski podkreślił, że przemówienie lidera PO nie miało charakteru wyborczego
Adrian Stankowski podkreślił, że przemówienie lidera PO nie miało charakteru wyborczegoFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

W Radomiu były premier i lider PO Donald Tusk uczestniczył w "Konwencji Przyszłości" Platformy Obywatelskiej. W trakcie przemówienia przekonywał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński to "przedstawiciel władzy, który szydzi, upokarza, pogardza ludźmi, w tym często dziećmi, potrzebującymi szczególnej czułości".

"Nie ma ani słowa o przyszłości"

Z kolei prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuował objazd nowych 94 okręgów partyjnych. Spotkał się już z mieszkańcami Białegostoku, gdzie nawiązał między innymi do odbywającej się w Radomiu "Konwencji Przyszłości" Platformy Obywatelskiej i zaznaczył, że na zjeździe PO "nie ma ani słowa o przyszłości".

Sławomir Jastrzębowski stwierdził, że "Donald Tusk jest dobrym mówcą". - Potrafi skoncentrować uwagę ludzi na sobie, na prostych przekazach [...]. On mówi o tym, że ludzie, którzy wierzą w Boga, nie będą głosować na PiS. Sądzę jednak, że ludzie wierzący w Boga raczej nie będą za aborcją - ocenił gość Polskiego Radia 24.

"Tusk próbuje rozkręcać przemysł pogardy"

Zdaniem Adriana Stankowskiego przemówienie lidera PO nie miało charakteru wyborczego. - Donald Tusk musi sobie zdawać sprawę - ponieważ jest doświadczonym politykiem - że sięgając po tak agresywne tony, próbując na nowo rozkręcać przemysł pogardy, wyborów nie wygra - mówił publicysta "Gazety Polskiej". 

Do kwestii odniósł się również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci". Z kolei rzecznik PiS Radosław Fogiel mówił, że podczas spotkań z mieszkańcami poszczególnych regionów Polski Jarosław Kaczyński dokonuje swego rodzaju podsumowania rządów Zjednoczonej Prawicy. W jego ocenie ten bilans jest korzystny dla Prawa i Sprawiedliwości. 

Jutro prezes PiS odwiedzi Kielce i Ostrowiec Świętokrzyski. Jarosław Kaczyński planuje do końca roku odwiedzić każdy z 94 okręgów partyjnych.

Posłuchaj
37:45 debata publicystów.mp3 Publicyści o wydarzeniach zorganizowanych przez PiS oraz PO (Temat dnia/Gość PR24) 

***

Audycja: Debata Publicystów

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Andrzej Potocki (tygodnik "Sieci"), Sławomir Jastrzębowski (portal Salon24), Adrian Stanowski (publicysta "Gazety Polskiej")

Data emisji: 2.07.2022

Godzina: 14.14

nt

Zobacz także

Zobacz także