more_horiz

Stypendia Centrum Myśli Jana Pawła II. Kto może ubiegać się o wsparcie?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 08:55
- Jeśli uczeń czy student ma jedną dziedzinę, w której jest mocny, to już jest przyczynek do ubiegania się o stypendium - mówiła w Polskim Radiu 24 Kinga Świstak, starszy specjalista ds. stypendiów Centrum Myśli Jana Pawła II. Wskazała na cztery kryteria, które należy spełnić, by otrzymać wsparcie.
Centrum Myśli Jana Pawła II przyznaje stypendia
Centrum Myśli Jana Pawła II przyznaje stypendiaFoto: Shutterstock/sirtravelalot

1 sierpnia rusza nabór wniosków o stypendium przyznawane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Program stypendialny przewidziany jest dla uczniów i studentów warszawskich szkół i uczelni, którzy odnoszą sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne lub angażują się społecznie.

Jak otrzymać stypendium?

W Polskim Radiu 24 o zasadach przyznawania wniosków mówiła Kinga Świstak, starszy specjalista ds. stypendiów, która przyznała, że "czas wakacyjny to dla niej wytężona praca". - By otrzymać stypendium, trzeba spełnić cztery kryteria. Pierwsze - trzeba uczyć się w Warszawie. Drugie - trzeba mieć dobre wyniki w nauce, tutaj minimalny wymóg to jest średnia ocen 4.0, ale wiadomo - im wyższa, tym lepiej - mówiła Świstak.

Trzecie kryterium to możliwość wykazania się działalnością i osiągnięciami z danej dziedziny. - Uwzględniamy i pasje naukowe, i artystyczne, i sportowe, a także takie osoby, które mają zacięcie społecznikowskie i mogą wykazać się wolontariatem - wymieniła. Zaznaczyła, że "oczywiście nie trzeba być omnibusem we wszystkich tych dziedzinach. Wystarczy, że mamy jedną dziedzinę, w której jesteśmy mocni, to już jest przyczynek do ubiegania się o stypendium". 

- Staramy się wspierać tych, którzy są zdolni, ale też potrzebują większego wsparcia finansowego - dodała Świstak. Dlatego czwarte kryterium przyznania stypendium dotyczy progu dochodowego, który nie może przekraczać 2 tys. miesięcznie na osobę w rodzinie.

Więcej w zapisie audycji.

Posłuchaj
10:10 _PR24_AAC 2022_07_03-08-17-31.mp3 Kinga Świstak o stypendiach przyznawanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Kinga Świstak (st. specjalista ds. stypendiów CM JP2)

Data emisji: 03.07.2022

Godzina: 08:17    

kp

Zobacz także

Zobacz także