more_horiz

Antoni Macierewicz: krytykowanie umowy z Koreą to niekompetentna agresja przeciwko uzbrojeniu Polski

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 13:45
- Jeżeli ci ludzie atakują to, że zmuszeni jesteśmy do niesłychanie szybkiego zagwarantowania bezpieczeństwa, do odbudowania silnej i wielkiej armii i do sprowadzenia najnowocześniejszego sprzętu bojowego, to muszę powiedzieć, że to oznacza, że nadal chcą kontynuować politykę prorosyjską - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON (PiS).
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W środę (27.07) minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził kontrakty na zakup uzbrojenia z Korei Południowej. Zamówienie obejmuje tysiąc czołgów K2, ponad 600 armatohaubic K9 oraz 48 lekkich samolotów bojowo-szkoleniowych FA-50. Pierwsze czołgi i armatohaubice mają trafić na wyposażenie polskiej armii jeszcze w tym roku. Z kolei pierwsze samoloty pojawią się w roku 2023. Zakupy te zostały jednak skrytykowane przez polityków opozycji.

"Niekompetentna agresja przeciwko uzbrojeniu Polski"

Na antenie Polskiego Radia 24 do krytyki na jaką zdobyli się posłowie opozycji odniósł się były szef MON Antoni Macierewicz. Jak wskazał, "to jest niekompetentna agresja przeciwko uzbrojeniu Polski i przeciwko zwiększaniu bezpieczeństwa narodu polskiego".

- Powiem uczciwie, że jestem tym zszokowany, bo o ile ci ludzie doprowadzili do katastrofy polską armię gdy rządzili przez osiem lat, to o tyle teraz już powinni zdawać sobie z tego sprawę do czego doprowadzili - zaznaczył.

"Rosyjski potencjał"

Były szef MON podkreślił, że "to oni doprowadzili do tego potencjału rosyjskiego, który pozwolił Rosji na agresję i do związania tak silnego układu z Niemcami, że po dzień dzisiejszy Niemcy są uwarunkowane tymi układami zwłaszcza energetycznymi". 

- Jeżeli ci ludzie atakują to, że zmuszeni jesteśmy do niesłychanie szybkiego zagwarantowania bezpieczeństwa, do odbudowania silnej i wielkiej armii i do sprowadzenia najnowocześniejszego sprzętu bojowego, to muszę powiedzieć, że to oznacza, że w istocie bez względu na zewnętrzne deklaracje, nadal chcą kontynuować politykę prorosyjską - ocenił Antoni Macierewicz.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:39 Macierewicz.mp3 Antoni Macierewicz: krytykowanie umowy z Koreą to niekompetentna agresja przeciwko uzbrojeniu Polski (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia/ Gość PR24

Rozmawiał: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz (PiS)

Data emisji: 30.07.2022 r.

Godzina emisji: 13.06

jb

Zobacz także

Zobacz także