more_horiz

Kolejne podwyżki dla nauczycieli akademickich? Zapowiedź wiceministra edukacji

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 10:22
- Liczę, że od 1 stycznia uda nam się wyasygnować środki w budżecie na podwyżki dla nauczycieli akademickich - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki. Od 1 października nauczyciele akademiccy otrzymali kilkaset złotych podwyżki. 
Rzymkowski: jestem gorącym orędownikiem tego, by nauczyciele akademiccy zarabiali więcej
Rzymkowski: jestem gorącym orędownikiem tego, by nauczyciele akademiccy zarabiali więcejFoto: PR24

Rozpoczął się rok akademicki. Jak podkreślał przy tej okazji minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, w tym roku "udało się wyasygnować łącznie ponad 1,5 mld zł na zwiększenie środków finansowych z przeznaczeniem na podwyżki wynagrodzeń". - Te pieniądze będą w dyspozycji rektorów - mówił.

"Pieniądze dla naukowców muszą się znaleźć"

O podwyżkach dla kadry uniwersyteckiej mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski. Jak podkreślił, sam jest "gorącym orędownikiem tego, by nauczyciele akademiccy zarabiali znacznie więcej niż obecnie". Przypomniał, że od 1 października podwyżka wynosi ponad 4 procent.

- Liczę, że od 1 stycznia uda nam się wyasygnować środki w budżecie na podwyżki dla nauczycieli akademickich - powiedział. Zdaniem wiceministra "co jak co, ale na wynagrodzenia dla polskich naukowców pieniądze muszą się znaleźć".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:25 _PR24_AAC 2022_10_02-09-32-52.mp3 Wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski o podwyżkach dla nauczycieli akademickich (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: Tomasz Rzymkowski (wiceminister edukacji i nauki)

Data emisji: 02.09.2022

Godzina: 09:33

kp

Zobacz także

Zobacz także