more_horiz

„Miejsce ataku wandali wpisuje się w pewien kontekst polityczny”

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 12:40
Nieznani sprawcy zniszczyli drzwi biura posła PiS Łukasza Schreibera i europosła tej partii, Kosmy Złotowskiego w Nakle nad Notecią. Do podobnego aktu wandalizmu doszło również w Warszawie, gdzie w biurze posła PiS Pawła Lisieckiego oraz europosła Zdzisława Krasnodębskiego zaklejono zamki w drzwiach wejściowych przy pomocy nieznanej substancji. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz.
Audio
  • 2.01.17 Dr Andrzej Anusz o niszczeniu biur poselskich i aktach agresji w polskim życiu politycznym.
Zniszczone drzwi biura polityków PiS w Nakle nad Notecią
Zniszczone drzwi biura polityków PiS w Nakle nad NoteciąFoto: twitter.com/LukaszSchreibe

O incydencie w Nakle nad Notecią poinformował na Twitterze poseł PiS Łukasz Schreiber, który skomentował również zaistniałą sytuację. „Nowy Rok, ale niestety stare praktyki sympatyków totalnej opozycji" - napisał na portalu społecznościowym.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiedział, że porozmawia o incydencie z Komendantem Głównym Policji. W radiowej Trójce oznajmił, że ataki te mają związek z zachowaniem polityków opozycji.

Jak podkreślił dr Andrzej Anusz, wydarzenia tego typu są przykre, ale pozostaje jeszcze kwestia interpretacji. - Mam nadzieję, że to tylko akt wandalizmu. Niestety akty wandalizmu się zdarzają i mają miejsce także w okresie noworocznym. Miejsce tego ataku wpisuje się jednak w pewien kontekst polityczny – zaznaczył gość. Wyraził również nadzieję, że policja wyjaśni te sprawę.

- Zarówno z jednej strony dramatyczne akta takie jak samospalenie, jak i z drugiej strony akta wandalizmu czy wręcz zabójstwa polityczne, są bardzo niebezpieczne i byłoby źle, gdyby następowała eskalacja tego typu wydarzeń w polskim życiu politycznym – podsumował dr Anusz.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/IAR/pr

____________________

Data emisji: 2.01.17

Godzina emisji: 11:15

 

Zobacz także

Zobacz także