more_horiz

Władysław Ortyl: inwestycje na Podkarpaciu pozwolą dogonić inne regiony Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 15:44
- Dziś Podkarpacie jest innowacyjne i bardzo tradycyjne. Te dwa elementy się doskonale uzupełniają. Inwestycje, które tu są czynione, dają nam szansę na doganianie pozostałych rejonów - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.
Audio
  • 08.10.2019 Władysław Ortyl o rozwoju województwa podkarpackiego

- Ciężko pracujemy i dotyczy to wszystkich uczestników Kongresu. Myślimy już o przyszłorocznym, jubileuszowym 5. Kongresie. Dla Podkarpacia ten Kongres jest elementem promocyjnym. Patrząc na ilość wydarzeń, relacji, dziennikarzy i polityków, dużo będzie mówiło się o Podkarpaciu. Podpisujemy dziś z firmami Podkarpacia i Instytutem Lotnictwa list intencyjny w celu zawiązania spółki - zaznaczył.

"Inwestycje w przyszłość"

- Samoloty, które latają nad naszymi głowami, mają elementy i części produkowane na Podkarpaciu. Także samochody zawierają elementy tu produkowane. Pokazujemy jakie mamy tutaj moce produkcyjne. Branża związana z przemysłem zbrojeniowym również rozwija się doskonale. Stawiamy na własne produkty w tym zakresie. Zawsze warto zastanowić się czy dany produkt jest z Polski czy z innego kraju - zwrócił uwagę.

Buczak 663.jpg
Wojciech Buczak (PiS): Rzeszów dobrze się rozwija, to najlepsze miejsce do życia

Jak zaznaczył marszałek, woj. podkarpackie przoduje w niektórych aspektach w skali kraju. - Inwestycja w edukację, naukę i innowacje to inwestycja w przyszłość. Nasze województwo jest liderem kraju, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków pozyskanych na mieszkańca, jesteśmy liderem. Będziemy rozwijali dolinę lotniczą i motoryzację. Jesteśmy także województwem, gdzie długość życia jest najdłuższa w kraju i zapraszamy tutaj mieszkańców Polski" - przyznał gość Polskiego Radia 24.

- Współpracujemy z innymi województwami, uruchamiamy relacje społeczne i gospodarcze. Zapraszamy do tego, aby zobaczyć jak rozwija się Podkarpacie - podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pkr

-------------------

Data emisji: 08.10.2019

Godzina emisji: 13:44

Zobacz także

Zobacz także